قفل گاوصندوق | خرید و قیمت قفل گاوصندوق کاوه

02166967214 شماره تماس
قفل گاوصندوق

قفل گاوصندوق یکی از مهم ترین اجزای آن است که بیشتر سارقین هم با آن سر و کار دارند. به همین دلیل ما باید انواع آن را بشناسیم تا بتوانیم بهترین آن را انتخاب کنیم. با ما همرا باشید.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

انواع قفل گاوصندوق و انتخاب بهترین آن

قفل گاوصندوق یکی از مهم ترین اجزای آن است که بیشتر سارقین هم با آن سر و کار دارند. به همین دلیل ما باید انواع آن را بشناسیم تا بتوانیم بهترین آن را انتخاب کنیم. با ما همرا باشید.

تمام قفل ها چه در گاوصندوق های ارزان و چه گران به سه دسته تقسیم میشوند و هرکدام از آن ها دارای مزایا و معایب خود هستند که با انتخاب درست می توانند نیاز کاربر را به خوبی پاسخگو باشند. 

و این سه دسته: دسته اول قفل های مکانیکی دارای کلید و اهرم. دسته دوم قفل های دیجیتالی دارای قفل بایومتریک و عددی. دسته سوم قفل های ترکیبی دارای قفل های مکانیکی و دیجیتالی ( ترکیب دو قفل )

 

خرید قفل گاوصندوق کاوه

قفل گاوصندوق مهمترین عامل تعین میزان امنیت گاوصندوق  است. بنابراین خرید قفل گاوصندوق به اندازه خرید خود گاوصندوق اهمیت دارد. یکی از عواملی که فروش گاوصندوق قدیمی زیاد شده است همین مسئله است; همه می دانند باز کردن گاوصندوق قدیمی کاری مشکل است، از طرفی تعمیر قفل گاوصندوق کار راحتی نیست و این یکی از مشکلات گاوصندوق های قدیمی است. زیرا قفل های گاوصندوق های قدیمی از تکنولوژی آن چنان قوی برخوردار نیستند.

امروزه انواع قفل های گاوصندوق در بازار موجود است; مکانیزم قفل گاوصندوق های جدید پیچیده تر و به روزتر شده است; توجه داشته باشید که حتما باید هنگام خرید از فروشنده بخواهید آموزش قفل گاوصندوق خریداری شده را در اختیارتان قرار دهد.

قفل گاوصندوق یکی از مهمترین قسمت و اجزای یک گاوصندوق به شمار می رود. اگر قفل نصب شده بر روی گاوصندوق دارای کیفیت خوبی نباشد دیگر به هیچ وجه نباید دل خوش به امنیت آن باشید و دارایی های خود را به امید امنیت، داخل گاوصندوق قرار دهید. قفل گاوصندوق کاوه همگی دارای کیفیت بالا و ساخته شده از متریال با کیفیت هستند. این قفل گاوصندوق تمام آزمایش ها و دستکاری ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

شما برای خرید قفل گاوصندوق باید باتوجه به نوع گاوصندوق و نیازهای خود اقدام بفرمایید.

 

قیمت قفل گاوصندوق کاوه

قیمت قفل گاوصندوق رابطه مستقیم دارد با کیفیت آن . به طبع هرچه قفل دارای کیفیت بالاتری باشد یعنی تکنولوژی ساخت آن پیشرفته تر بود و قفل از امنیت و قیمت بالاتری برخوردار است.اما نگران نباشید با در فروشگاه گاوصندوق کاوه قیمت قفل گاوصندوق را با سود بسیار کم عرضه خواهیم کرد. بنابراین شما میتوانید قفل گاوصندوق با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم اینک با ما تماس بگیرید.

 

بهترین قفل گاوصندوق

قفل گاوصندوق از نظر جنس و ساختار با سایر قفل ها متفاوت است; این نوع قفل از فلز محکم و ضخیمی ساخته می شود و آلیاژ آن بسیار مستحکم است; فلز به کار رفته برای تولید بهترین قفل گاوصندوق باید در برابر ضربه، رطوبت، و گذشت زمان دارای عمر مفید و استحکام بالایی باشد. از طرفی کلیدهایی که برای تولید این قفل ها در نظر گرفته می شود باید دارای این خصوصیات باشند.

علاوه بر تمام این موارد ظاهر قفل هم بسیار مهم است. زیرا روی درب گاوصندوق نصب می شود و نقش مستقیم در زیبایی ظاهری صندوق دارد. مخصوصا در گاوصندوق خانگی این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

 

انواع قفل های مکانیکی 

قفل های مکانیکی جزو قدیمی ترین قفل ها در این زمینه محسوب میشوند که همچنان هم تولید آن ها ادامه دارد و این نشان می دهد که این قفل ها هنوز هم می توانند خواسته کاربر را برآورده کنند. از این نوع قفل ها بیشتر در کارگاه ها و جا هایی با آب و هوای سخت مثلا سرد و خشک استفاده میشود. 

به این نکته توجه کنیم که تا آنجایی که می توانید از نصب گاوصندق در جا های مرطوب و نم دار خودداری کنید اما اگر مجبور شدید بهترین راه استفاده از گاوصندق های مکانیکی است چون آن ها دوام بیشتری دارند.

یک مشکل بزرگ که برای قفل های مکانیکی مبتنی بر کلید اهرم  وجود دارد این است که این قفل ها به راحتی توسط قفل ساز ماهر باز میشوند که این موضوع را باید مدنظر گرفت. کلید در این قفل ها یک جز اصلی است و اگر آن را گم کنید مجبور به شکستن قفل خواهید شد. 

در قفل های مکانیکی به خاطر سپردن چرخش قفل به چپ و راست مشکل است و به همین دلیل سرعت عملکرد آن پایین می آید و همچنین استفاده از این قفل ها برای افراد مسن که فراموشی دارند و ممکن کلید را گم کنند یا رمز را فراموش کنند مشکل است و توصیه نمی شود. 

از مزیت های قفل های مکانیکی می توان به مقاومت دربرابر رطوبت، نیاز نداشتن به باتری و برق و طول عمر بالا اشاره کرد.

از معایب آن نیز می توان به نیاز به روغن کاری، سرعت عملکرد پایین، داشتن کلید و باز شدن آن توسط بعضی از قفل ساز های ماهر اشاره کرد.

 

قفل های دیجیتالی

قفل های دیجیتالی بسیار سریع تر از آنچه که تصور کنید توانسته اند جایگاه خود را در بازار پیدا کنند. قفل های دیجیتالی یک ایده نو برای مشکلاتی که کاربران داشتند بود. مثلا گم شدن کلید یا کپی کردن آن زمان بردن بازر کردن قفل حدس زدن سیستم بازگشایی قفل توسط بعضی از افراد ماهر و تک کاربره بودن جزو مشکلاتی بود که کاربران با این قفل ها داشتند.   

اگر بخواهیم درباره ی مزیت های قفل های دیجیتال حرف بزنیم باید بگوییم که این قفل ها مزیت های زیادی دارند مثل نداشتن اهرم و کلید، سرعت عملکرد بالا، کاربری آسان و امنیت بالا.

معیب آن نیز خیلی زیاد نیستند مثل مواردی چون نیاز به باتری و حساسیت به رطوبت و دما

قفل های دیجیتال کاربری راحت تری نسبت به قفل های مکانیکی دارند به عنوان مثال با قفل های بایومتریک می توان به راحتی با اسکن اثر انگشت قفل را باز کرد که بزرگترین مزیت آن حذف شدن کلید و اهرم و در نتیجه افزایش امنیت است. قفل های دیجیتالی مخصوصا قفل های بایومتریک تقریبا غیر قابل نفوذ هستند.

 

چرا قفل های دیجیتال امن تر و دقیق تر هستند؟

در قفل های دیجیتال یک دقت رمز تعریف شده که بنا به نوع قفل و قابلیت های آن متفاوت است. اما در کل دقت رمز در قفل های دیجیتال را می توان بین 4 تا 20 رقم تعریف کرد. یعنی شما با وارد کردن رمز عبور هرچه تعداد ارقام را بیشتر کنید امنیت بیشتر می شود. شما می توانید یک رمز 4 رقمی 16 رقمی و یا حتی 20 رقمی را برای قفل تعریف کنید.

 

انواع قفل دیجیتال

قفل های دیجیتال با رمز کد دار اثر انگشت یا امثال آن کار می کنند. کد های عددی می توانند به صورت فیزیکی یا تاچ باشند اما قفل های بایومتریک برای هر فرد تعریف می شوند. این قفل ها با اثر انگشت تشخیص عنبیه یا تشخیص چهره و یا امثال این کار می کنند.

 

1. قفل های عددی

قفل های عددی ساده ترین نوع قفل دیجیتال محسوب می شوند که شما به کمک آن می توانید یک کد رمز مشخص را وارد کنید و بدون هیچ مانعی درب گاوصندوق تان را باز کنید. 

 

2. قفل های بایو متریک

قفل های بایو متریک فناوری جدید قفل های دیجیتال است که بر اساس کد های ژنتیکی تعریف می شوند. در واقع اسکنر قفل با اسکن اثر انگشت یا عنبیه کاربر کار می کند.

 

3. قفل گاوصندوق  ترکیبی ؛ ترکیبی از قفل های دیجیتال و مکانیکی

قفل های ترکیبی همان طور که از نامشان پیداست، ترکیبی از قفل های دیجیتال و مکانیکی هستند که به لحاظ امنیتی یک درجه از سایر گاوصندوق ها بالاتر است. در قفل های ترکیبی درب گاوصندوق تحت شرایطی باز می شود که شما تمام مراحل مشخص شده را انجام دهید.

 

جمع بندی:انتخاب قفل گاوصندوق مناسب 

انتخاب قفل گاوصندوق یک بخش مهم در هنگام خرید گاوصندوق است چراکه به غیر از بحث نوع مکانیزم قفل، تاثیر مستقیم روی امنیت گاو صندوق دارد.

 اگر هر روز به محتویات داخل گاو صندوق احتیاج دارید گاو صندوق با قفل دیجیتال انتخاب کنید.

اگر گاوصندوق شما قرار است در یک محیط صنعتی و کارگاهی قرار بگیرد که شرایط محیط سختی دارد گاوصندوق با قفل مکانیکی انتخاب مناسبی است.اگر به امنیت بالایی نیاز دارید دنبال گاوصندوق با قفل چند مرحله ای یا گاوصندوق های اثرانگشتی باشید.

     

    

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید