راهنمای خرید گاوصندوق | نکات مهم در خرید گاوصندوق

02166967214 شماره تماس
راهنمای خرید گاوصندوق

ما انسان ها در زندگی خود چیز های با ارزشی داریم که دوست داریم از آن ها نگهداری کنیم. چیز هایی که با زحمت بدست اورده ایم و نمی خواهیم یک شبه همه رو از دست بدهیم.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

ما انسان ها در زندگی خود چیز های با ارزشی داریم که دوست داریم از آن ها نگهداری کنیم. چیز هایی که با زحمت بدست اورده ایم و نمی خواهیم یک شبه همه رو از دست بدهیم. یا چیز هایی هستند که برای ما ارزش معنوی دارند و بیانگر خاطراتی برای ما هستند و نمی خواهیم آن ها را از دست بدهیم. یکی از راه های نگهداری از این چیز های با ارزش خریداری یک گاوصندوق خوب است.

اما ما باید این نکته را در نظر بگیریم که خرید گاوصندوق یک کار بسیار تخصصی و حساس است و نیاز به تحقیقات زیادی دارد. انواع زیادی از گاوصندوق ها مثل مکانیکی، دیجیتالی و ... در بازار موجود هستند و انتخاب یک گاوصندوق که با نیاز های ما و بودجه ما متناسب باشد کار بسیار سختی است. پس شما به یک راهنما در این راه نیاز خواهید داشت. با ما همراه  باشید تا در این مقاله ویژگی های یک گاوصندوق خوب را برای شما بیان کنیم.

به کمک راهنمای خرید گاوصندوق از میان محصولات با ویژگی ها و قیمت های متفاوت، بهترین انتخاب را داشته باشید. انتخاب گاوصندوق یک فرآیند زمان بر و نیازمند تحقیق است. در این محصولات باید مرحله به مرحله تمام جوانب را سنجید، محصول باید از همه لحاظ از ابعاد و وزن گرفته تا آپشن های امنیتی با نیاز ها و شرایط شما متناسب باشد در غیر این صورت ممکن است محصولی انتخاب کنید که به لحاظ کارایی و حتی قیمت مناسب شما نیست. در راهنمای خرید گاوصندوق برخی از فاکتورها بین تمام محصولات ثابت است. به عنوان مثال روند انتخاب ابعاد و وزن یا نسوز بودن آن در محصولات خانگی و اداری یکسان است.

 

یک گاوصندوق خوب چه ویژگی هایی دارد؟

طبیعتا انتخاب یک گاوصندوق که متناسب با نیاز های ما باشد و در عین حال قیمتی مناسب برای ما داشته باشد از میان این همه محصول و این تنوع زیاد کار سختی است. به همین دلیل ما در این مقاله سعی خود را کردیم که ویژگی های یک گاوصندوق خوب را به شما معرفی کنیم تا بتوانید گاوصندوق مورد نیاز خود را تهیه کنید. در ادامه به ویژگی های یک گاوصندوق خوب می پردازیم:

 

بدنه مقاوم گاوصندوق

   اولین و یکی از مهم ترین ویژگی های یک گاوصندوق خوب بدنه ی آن است. این بدنه باید دارای ویژگی هایی باشد که برای یک گاوصندوق ضروری است. که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم. مثلا بدنه یک گاوصندوق باید ضد آتش و درواقع ضد حریق باشد و بتواند در مقابل آتش و حرارت بالا حدود 30 دقیقه الی یک ساعت مقاومت کند. یکی دیگر از ویژگی های بدنه یک گاوصندوق خوب استحکام آن است. یعنی آلیاژی که از آن در ساخت بدنه استفاده شده و همینطور اتصالات آن مثل لولای درها باید ضد شکستن و دیلم باشد و یا مثلا استحکام بدنه باید آنقدری زیاد باشد که دریل نتواند آن را سوراخ کند. 

 

سیتم قفل موجود در گاوصندوق

 ویژگی مهم بعدی یک گاوصندوق مربوط به سیستم قفل آن است. سیستم قفل یک گاوصندوق خوب دارای ویژگی هایی است مثلا باید دارای سیستم دزدگیر یا همان هشدار دهنده باشد. یا مثلا سیستم های قفل دیجیتال با باتری کار می کنند و این قفل ها باید دارای آلارمی باشند که هنگام تمام شدن باتری بتوانند به صاحب گاوصندوق هشدار بدهند و اگر باتری هم تمام شد بتوان با کلید درب آن را باز کرد. ویژگی بعدی که می توانند قفل های گاوصندوق را بهتری و امن تر کنند استفاده از سیستم قفل ترکیبی است. مثلا ترکیب قفل دیجیتال رمزی و اثر انگشتی.

 

ظاهر گاوصندوق و رابط کاربری آن

 ویژگی بعد یک گاوصندوق خوب ظاهر آن است. در تمام وسایل ظاهر مهم است مخصوصا در وسایلی که جلوی دید هستند مثلا اگر می خواهید گاوصندوق خود را داخل اتاقتان بگذارید بهتر است سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که از لحاظ طراحی هم زیبا باشد دکوراسیون اتاقتان را بهم نزند.همچنین یک گاوصندوق خوب باید رابط کاربری آسانی داشته باشد و برای استفاده تمام افراد با هر سن و میزان سوادی مناسب باشد. 

 

وزن گاوصندوق

 یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی گاوصندوق این است که سبک و قابل حمل باشد و همینطور دارای قابلیت نصب روی دیوار و یا داخل کمد را داشته باشد.

گاوصندوق های متوسط محصولاتی هستند که در رنج وزنی ۸۰ تا ۱۵۰ کیلو قرار می گیرند. در محصولات زیر ۱۰۰ کیلو نصب محصول ضروری است، اما در محصولات بالای ۱۰۰ کیلو دیگر نیازی به نصب وجود ندارد مگر اینکه مدل و طراحی آن به گونه ای باشد که امکان نصب را نیز قرار داده باشد.گاوصندق های سنگین محصولاتی با وزن بالای ۱۸۰ کیلو هستند. این گاوصندوق ها عموما باید ابعاد بزرگ تری داشته باشند و طبیعتا با توجه به وزنی که دارند نیازی به نصب آن ها نیست. گاوصندوق های سنگین بیشتر محصولات اداری هستند.  گاوصندوق اداری عموما به دلیل وزن بالایی که دارند پایه دار طراحی می شوند. 

 

قیمت گاوصندوق

 آخرین ویژگی یک گاوصندوق خوب هم قیمت آن است که البته این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست.برای خرید بهترین نوع گاو صندوق با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

 

راهنمای خرید گاوصندوق

 

 

ویژگی‌های یک گاوصندوق خانگی خوب و با امنیت بالا شامل چه مواردی است؟

معمولا گاوصندوق خانگی کوچک و گاوصندوق‌هایی که دارای طبقات زیادی نیستند، برای نگهداری وسایلی مانند پول نقد، جواهرات و طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به توضیحاتی که تا این بخش ارائه شد، مهم‌ترین موردی که در هنگام خرید گاوصندوق باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، این است که قابلیت پیچ شدن به دیوار یا زمین را داشته باشد.این ویژگی کمک می‌کند تا گاوصندوق خانگی ما که نسبت به انواع گاوصندوق‌های دیگر سبک‌تر است، برای سارقان غیر قابل حمل و جابجایی شود و دزدها نتوانند صندوق را از زمین یا دیوار جدا کنند.

 

جنس بدنه گاوصندوق خانگی

حتما توجه کنید تا جنس بدنه گاوصندوقی خانگی که قصد خریداری آن را دارید حتما مقاومت بسیار تضمین شده‌ای را در برابر دریل، برش با حرارت گاز و موارد این چنینی را داشته باشد.

 

به سایز گاوصندوق دقت داشته باشید

انتخاب ابعاد گاوصندوق به دو پارامتر بستگی دارد، یکی اقلامی که قرار است در گاوصندوق نگهداری شود و مورد دوم محیطی که برای نگهداری محصول در نظر دارید.

در این شرایط بهتر است اول لیستی از اقلامی که قرار است در گاوصندوق نگهداری کنید بنویسید. این کار شاید ابتدایی به نظر برسد اما در پروسه انتخاب گاوصندوق خیلی به شما کمک خواهد کرد. از انتخاب سایز گاوصندوق تا درجه امنیتی که مناسب شماست. در این مرحله از انتخاب گاوصندوق می توانید اقلامی که قرار است در گاوصندوق نگهداری کنید روی هم قرار بدهید تا حدود ابعادی که احتیاج دارید را بدست بیاورید. فراموش نکنید که در تعیین ابعاد گاوصندوق موضوع محدودیت های محیطی در قرار دادن گاوصندوق را در نظر بگیرید. 

اگر شما به دنبال یک گاوصندوق اداری هستید، انتخاب ابعاد و سایز گاوصندوق باید با توجه به بقیه پارامتر ها تعیین شود. عموما گاوصندوق های اداری ابعاد بزرگ تری نسبت به محصولات خانگی دارند و همچنین وزن آن ها نیز بیشتر است. ما در این بخش سعی کردیم تمام پیش زمینه ها و فرضیاتی که باید قبل از انتخاب یک گاوصندوق اداری در نظر داشته باشید را کنار هم قرار بدهیم تا در نهایت بتوانید انتخاب مناسب تری داشته باشید. 

 

داشتن کلیک مادر گاوصندوق

 

کلید مادر گاوصندوق چیست و چه کاربردی دارد؟

کلید مادر در گاوصندوق به تنهایی تمام سد های رمزی را رد می کند و صرفا با چرخاندن کلید در قفل، گاوصندوق باز خواهد شد. در این حالت دیگر اهمیتی نخواهد داشت شما رمز چند رقمی برای گاوصندوق خود تعریف کرده باشید یا از اسکنر اثر انگشت برای باز کردن درب استفاده کرده باشید، یک کلید به تنهایی برای باز کردن درب گاوصندوق شما کافیست.

این می تواند یک مزیت و گاهی اوقات یک نقطه ضعف در محصول باشد، زمانیکه این قفل ها قابل کپی شدن باشند نقطه ضعف بزرگی برای گاوصندوق است چراکه با گم شدن کلید دردسری بزرگ برای شما ایجاد می شود. اما در سری گاوصندوق های NEO که دارای کلید مادر هستند، اگر از کلید به درستی محافظت کنید تا دست افراد غریبه نیفتد می تواند برای شما یک ویژگی در تسریع روند باز کردن درب باشد. لازم است بدانید که کلید های این سری قابل کپی شدن نیستند و در صورتی که کلید خود را از دست بدهید باید از شرکت سازنده گاوصندوق درخواست کلید بدهید. 

 

گاوصندوق نسوز لزوما ضد سرقت نخواهد بود

بیشتر افراد تصور می کنند که هر گاوصندوق نسوزی قطعا ضد سرقت نیز خواهد بود یا بالعکس. اما این موضوع صرفا یک تفکر اشتباه در انتخاب گاوصندوق است. به عنوان راهنمای خرید گاوصندوق باید بدانید، بدنه و درب گاوصندوق با یک ضخامت مشخص و همچنین عایق مناسب بین دوجداره ممکن نسوز شود اما ضخامت و جنس لایه به کار رفته به نوعی نباشد که گاوصندوق را در برابر برش، دریل و  ابزار های این چنینی مقاوم کند. به طور مثال ضخامت 16 یا 18 گاوصندوق را در برابر حرارت مقاوم می کند اما به راحتی برش داده می شود.

 

نکات مهم خرید گاوصندوق

 

گاوصندوق اثر انگشتی

گاوصندوق اثر انگشتی یکی از انواع مدل‌های گاوصندوق خانگی دیجیتال می‌باشد.در واقع گاوصندوق‌های اثر انگشتی به عنوان یک زیر مجموعه از گاوصندوق‌های دیجیتال هستند و به همین دلیل است که بعضی اوقات به آن گاوصندوق اثر انگشتی دیجیتال نیز گفته می‌شود.

نام گاوصندوق اثر انگشتی تا حدودی گویای مکانیزم آن می‌باشد، به این صورت که رمز آن با استفاده از اثر انگشت صاحب گاوصندوق باز می شود که این موضوع همان طور که اطلاع دارید امنیت گاوصندوق را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

 

مزایای گاوصندوق های اثر انگشتی

اگر بخواهیم به طور خلاصه به بعضی از مهم‌ترین مزیت های گاوصندوق اثر انگشتی اشاره کنیم باید بگوییم با استفاده از گاوصندوق‌های اثر انگشتی دیگر نیازی به حمل کلیدهای سنگین وجود ندارد. بنابراین دیگر استرس و نگرانی بابت حمل کلیدهای صندوق نداریم.

 

نکاتی که هنگام خرید گاوصندوق باید به آن توجه کنید.

  •  ضد حریق و ضد انفجار باشد و بتواند درجه حرارت‌های بالا را حداقل برای نیم ساعت الی یک ساعت تحمل کند.
  • نوع آلیاژ بدنه و جنس آن به گونه‌ای باشد که ضد ضربه، ضد برش و ضد دریل باشد.
  • دارای سیستم دزدگیر و هشدار دهنده باشد.
  • سبک و قابل حمل باشد اما حتما قابلیت پیچ شدن به دیوار یا کف زمین را داشته باشد.
  • دارای چندین راه دسترسی مثل ترکیب رمز و اثر انگشت باشد.
  • دارای ظاهری زیبا و لوکس باشد.

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید