نصب گاوصندوق

02166967214 شماره تماس
نصب گاوصندوق

نصب گاوصندوق در ایجاد و حفظ امنیت برای گاوصندوق اهمیت زیادی دارد با ما همراه باشید و با نصب گاوصندوق به صورت اصولی آشنا شوید.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

نصب گاوصندوق

نصب گاوصندوق بخصوص اگر گاوصندوق شما وزن کمی داشته باشد از الزامات مهم برای استفاده از گاوصندوق است. البته موضوع نصب گاوصندوق یک موضوع پیش افتاده نیست و حتما باید مواردی مانند کف سازی مناسب در آن رعایت شده باشد. در غیر این صورت  اگر نصب گاوصندوق درست و اصولی انجام نشود، مثل معروف خشت اول گر نهد معمار کج خواهد شد، چراکه اساس امنیت گاوصندوق رعایت نشده است.
ممکن است به نظر شما نحوه نصب گاوصندوق کار بسیار ساده ای باشد و تنها اتصال پیچ و مهره به نظر برسد. اما واقعیت این است که نصب گاوصندوق کار تخصصی می باشد و تنها محدود به اتصال پیچ و مهره نیست. اگر برای نصب گاوصندوق خود از یک فرد ماهر کمک بگیرید تا با اصول استاندارد گاوصندوق شما را نصب کند در این صورت امنیت گاوصندوق شما بالاتر می رود.
 یکی از مسائل مهمی که باید گاوصندوق برای شما تامین کنند بحث امنیت محصولی است که داخل آن قرار میگیرد بنابراین خرید گاوصندوق سنگین با توجه به هزینه های زیاد کار چندان معقول به نظر نمی‌رسد. 

 

مساله وزن و امنیت گاوصندوق

یکی از عوامل تاثیرگذار روی امنیت گاوصندوق بحث وزن محصول است اما با توجه به شرایط امروزی گاهی اوقات استفاده از گاوصندوق های سنگین نه تنها منطقی نیست بلکه باعث افزایش هزینه های مشتری می شود. وزن تنها دلیل قطعی روی امنیت محصول نیست در واقع اگر گاوصندوق شما وزن زیادی داشته باشد اما در سیستم رمزنگاری یا طراحی بدنه ضعیف باشد اصلا نیازی به  جابه‌جایی آن برای دستبرد به گاوصندوق نیست. امروزه گاوصندوق هایی در بازار وجود دارند که به خودی خود سبک هستند اما با اتصال آن ها به زمین وزن معادلی ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم می گیرند.  این دسته از گاوصندوق ها انتخاب مناسبی برای افرادی است اجاره نشین هستند و قطعا جا‌به‌جایی گاوصندوق برای آن ها هزینه بر خواهد بود. 

از محصولات ما در زمینه گاوصندوق سبک دیدن بفرمایید.


نصب گاوصندوق خانگی

نکته ای که باید در نصب گاوصندوق خانگی در نظر داشته باشید این است که اگر ساختمان شما قدیمی است و یا استحکام لازم را ندارد هرگز گاوصندوق خانگی خود را به دیوار نصب نکنید. می توانید برای نصب گاوصندوق در باید ببینید دیوار شما توانایی تحمل وزن گاوصندوق را دارد یا خیر؟
علت نصب نکردن گاوصندوق خانگی به دیوار این است که در صورتی که در ساختمان آتش سوزی رخ دهد دیوارها اولین جایی هستند که سست میشوند.
سعی کنید برای نصب گاوصندوق خانگی مکانی را که قصد دارید گاو صندوق را در آنجا قرار دهید از همه جهت بررسی کنید تا هم امنیت بالایی داشته باشد و هم از نظر فیزیکی مقاوم باشد.

 

نصب گاوصندوق دیواری


نصب گاوصندوق مخفی

گاوصندوق مخفی همان طور که از نامش پیداست طوری طراحی می شود که در معرض دید نباشد. گاوصندوق هایی که در دل دیوار یا زمین قرار می گیرند و روی آن ها پوشانده می شود. 
 این گاوصندوق ها حتما باید نصب شوند و برخی از ان ها بعد از نصب دیگر امکان جابه‌جایی را ندارد. نصب برخی از این محصولات با پیچ و مهره انجام می شود و برخی دیگر با بتن ریزی در محیط فیکس می شود. در مدل هایی که با بتن فیکس می شوند دیگر امکان جابجایی محصول طبیعتا وجود نخواهد داشت. 

 

نکاتی در مورد نصب گاوصندوق

محل نصب گاوصندوق ترجیحا دور از دید دیگران باشد.

بهترين محل برای نصب یک گاوصندوق ، كورترین نقطه دید و در منزل یا دفتر كار شما باشد و دور از دید دیگران باشد. یعنی محلی كه كمترین رفت و آمد در آنجاست و زیاد جلوی چشم افراد متفرقه نیست; برای مثال یکی از اتاق خواب ها ، كمد لباس ، انباری امن داخل منزل یا دفتر كار.


ثابت كردن و فیکس کردن گاوصندوق

اين مورد یکی از مهمترين و بهترين روش ها برای نصب یک گاوصندوق است. تجربه نشان داده است كه سارقان در صورت عدم موفقيت برای باز كردن درب گاوصندوق و با توجه به ذیق وقت ، اقدام به جابجایی خود گاوصندوق برای انتقال به محلی امن می كنند تا در فرصتی مقتضی ، آن را بازگشایی نمایند.
متاسفانه در اين وضعيت ، احتمال بازشدن گاوصندوق و سرقت محتويات آن بسيار بالاست. لذا توصيه می شود، حتما نسبت به ثابت كردن گاوصندوق اقدام كنيد.
ثابت كردن یک گاوصندوق معمولا از دو طريق جوشكاری به بدنه اسكلت ساختمان و يا با پيچ كردن به زمين و يا ديوار صورت می گيرد. اين مورد را حتما هنگام نصب گاوصندوق از فروشنده بخواهيد.


تحت هیچ شرایطی گاوصندوق را در مجاورت دیوار مرطوب قرار ندهید.

زمانیکه می خواهید محل نصب گاوصندوق را مشخص کنید باید مطمئن شوید دیوار هایی که گاوصندوق را احاطه می کنند مرطوب نیستند چراکه علاوه بر موضوع مقاومت دیوار های نم دار گاوصندوق از هر مدل و آلیاژی که باشد زمانی که به یک دیوار نم دار نصب می شود به مرور زمان آسیب می بیند و دچار زنگ زدگی خواهد شد. در این جا فقط موضوع نصب مطرح نیست، حتی گاوصندوق های سنگینی که نیاز به نصب ندارند هم نباید در مجاورت یک دیوار  نم دار قرار بگیرند.

 

نصب گاوصندوق اداری و خانگی


کف سازی در نصب گاوصندوق به چه معناست؟

زمانی که قرار است گاوصندوق شما نصب شود و محل مورد نظر برای نصب آماده نباشد و نیاز به تغییر و اصلاح داشته باشد  این اصلاحات را اصطلاحا کف سازی می گویند.
کف سازی ممکن است به دلایل زیر انجام شود:
تراز نبودن کف زمین ، فاصله بین گاوصندوق و زمین . هم سطح نبودن ، پوک بودن زمین.
اگر از یک تکنسین ماهر در این زمینه استفاده کنید می تواند با کمترین دردسر و مشکل محل نصب گاوصندوق شما را زیرسازی کند. 


چه گاوصندوقی نیاز به نصب دارد؟

به طور کلی هر گاوصندوقی که وزن آن زیر ۱۰۰ کیلوگرم باشد حتما باید نصب شود. اما محصولات بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم هم عموما امکان نصب را دارند. اما دقت داشته باشید که برخی از گاوصندوق های بالای ۱۵۰ کیلو به طور کلی امکان نصب را ندارند. بنابراین تصمیم گیری درباره نصب گاوصندوق بالای ۱۵۰ کیلو به مدل گاوصندوق نیز بستگی دارد.

آیا مستاجر هستید؟ ما به شما می گوییم برای نصب گاوصندوق چه کنید.

اگر در منزل اجاره ای ساکن هستید به دنبال گاوصندوق های سنگین نباشید. بهتر است به جای حساسیت روی وزن گاوصندوق، روی انتخاب قفل بهتر تمرکز کنید. تاثیر وزن گاوصندوق روی امنیت آن در برابر به سرقت رفتن یک موضوع مشخص است اما در زندگی امروزی و موضوع اجاره نشینی، انتخاب گاوصندوق سنگین یک معضل بزرگ در جابه‌جایی ها محسوب می شود.

در این شرایط همیشه توصیه می شود که به جای گاوصندوق های سنگین به دنبال گاوصندوق های سبکی باشید که به زمین رول بولت می شود. رول بولت شدن گاوصندوق های سبک به زمین وزنی معادل ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم به گاوصندوق می دهد که این مشکل را حل می کند. هر زمانی که فرد نیاز به جابه‌جایی داشته باشد رول بولت ها از داخل گاوصندوق آزاد می شوند تا دوباره در محل جدید به زمین متصل شوند.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید