گاوصندوق مخفی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

02166967214 شماره تماس
گاوصندوق مخفی چیست؟ بررسی ویژگی ها

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی یک نوع جالب از گاوصندوق یعنی گاوصندوق دیواری یا مخفی صحبت کنیم.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی یک نوع جالب از گاوصندوق یعنی گاوصندوق دیواری یا مخفی صحبت کنیم. همانطور که در مقالات قبلی هم گفته بودیم خرید گاوصندوق یک کار تخصصی است و نیاز به تحقیق دارد زیرا بازار آن بسیار متنوع و وسیع است و انتخاب گاوصندوقی که متناسب با نیاز شما باشد سخت است. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره  ی گاوصندوق های مخفی صحبت کنیم.

 

گاوصندوق مخفی چیست؟

گاوصندوق های مخفی را احتمالا در فیلم ها دیده اید. این نوع گاوصندوق ها معمولا در دیوار و یا کف زمین مخفی میشوند و روی آن را می پوشانند. برای اینکار کاربر از قبل جای گاوصندوق را تدارک دیده است. باید ابعاد گاوصندوق به درستی اندازه گیری شوند و دیوار یا کف زمین را به همان اندازه سوراخ کنند تا گاوصندوق کاملا در آن قرار بگیرد. این نوع گاوصندوق ها مشتریان خاص خود را دارند. البته خرید این گاوصندوق ها به هیچ عنوان به افرادی که مستاجر هستند توصیه نمیشود زیرا هم امکان قرار دادن آن در دیوار وجود ندارد و هم اینکه بعضی از آن ها اصلا امکان جا به جایی ندارند.

 

در مورد گاوصندوق اثرانگشتی چه می دانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله مرتبط را مطالعه بفرمایید.

 

انواع گاوصندوق های مخفی

در کل سه نوع گاوصندوق در دسته بندی های گاوصندوق مخفی وجود دارد. در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت و ویژگی های هر یک را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

گاوصندوق زیر زمینی

خب اولین نوع از گاوصندوق های مخفی گاوصندوق زیر زمینی است. این گاوصندوق ها همانطور که از نامشان پیداست در زیر زمین جای گیری می کنند به این صورت که ابتدا گاوصندوق در جای خود قرار میگیرد و بعد اطراف آن بتن میریزند. به دلیل بتن ریزی این گاوصندوق ها در جای خود ثابت هستند و دیگر قابل جابه جایی نیستند پس همانطور که در بالا گفتیم افرادی که مستاجر هستند و مدام در حال جابه جایی هستند بهتر است این گاوصندوق را تهیه نکنند. 

 

گاوصندوق های floor board

این گاوصندوق ها کاملا مشابه ویژگی های گاوصندوق زیرزمینی را دارا می باشند با یک تفاوت که در نصب آن ها از بتن ریزی استفاده نمیشود و آن ها را با پیچ مهره به زمین نصب می شوند. 

 

گاوصندوق های دیواری

گاوصندوق های دیواری همانطور که از نامشان پیداست در دیوار مخفی می شوند. از لحاظ بدنه گاوصندوق های دیواری از ورقه نازکتری از فولاد نسبت به بقیه استفاده می کنند. این محصولات به دلیل اینکه باید در دیوار مخفی بشوند ابعاد کوچک تر و عمق کمتری دارند. این محصولات برای نگهداری پول و طلا اجناس گرانبها توصیه نمیشوند زیرا از لحاظ امنیتی به دلیل ضخامت کم، امنیت کمتری دارند مگر اینکه بتوانید آن را جایی پنهان کنید که بسیار مخفی باشد و به راحتی در دسترس نباشد.

 

گاوصندوق های دکوراتیو

گاوصندوق دکوراتیو

گاوصندوق های دکوراتیو هم تقریبا عضو دسته بندی گاوصندوق های مخفی محسوب میشوند. چون این گاوصندوق ها در عین حال که زیبا هستند پنهان از دید هم هستند. شاید بگویید که زیبایی به چه درد می خورد وقتی پنهان از دید هستند. زیرا نیازی نیست این گاوصندوق ها را مخفی کنید زیرا طراحی و ظاهر آن ها به گونه ای است که هنگامی که آن را مشاهده می کنید اصلا فکر نمی کنید که آن یک گاوصندوق باشد شاید فکر کنید که اون یک میز کوچک زیبا است در حالی که آن گاوصندوق است. این نکته را هم بگویم که امنیت این گاوصندوق ها بسیار بالا است.

 

ویژگی های یک گاوصندوق مخفی

ویژگی اول که مهم ترین ویژگی آن است پنهان بودن از دید است. ویژگی دوم گاوصندوق قابلیت نصب آن است. گاوصندوق های زیرزمینی به دلیل اینکه بتن دو آن میریزند دیگر قابلیت جابه جایی ندارند اما گاوصندوق های floor board  همانطور که در بالا گفتیم با پیچ و مهره نصب می شوند و قابلیت جابه جایی دارند.

ویژگی دیگر این گاوصندوق ها سیستم قفل گاوصندوق آن ها است. در این گاوصندوق ها کمتر از قفل های مکانیکی استفاده می شود زیرا این قفل ها خود فضایی را اشغال می کنند که کار را برای پنهان کاری سخت می کنند. در این گاوصندوق ها بیشتر از قفل های دیجیتالی که برجسته نیستند استفاده می شود.

نکته بعد این است که این گاوصندوق ها پنهان می شوند و دسترسی به آن ها سخت و زمان بر خواهد بود پس این گاوصندوق ها برای افرادی که روزانه به گاوصندوق نیاز دارند مناسب نیست.  

 

آیا گاوصندوق پنهان ( گاوصندوق مخفی ) نسوز است؟

شاید بعضی از کاربران بگویند که گاوصندوق های مخفی نیازی به قابلیت نسوزبودن را ندارند. در صورتی که هنگام آتش سوزی بنای ساختمان سست می شود و به احتمال زیاد آتش و حرارت به گاوصندوق هم خواهد رسید به همین دلیل توصیه میشود حتما گاوصندوقی را بخرید که  گاوصندوق نسوز باشد و بتواند دمایی حدود 900 درجه سانتی گراد را تحمل کند. 

 

جمع بندی : گاوصندوق مخفی ( گاوصندوق پنهان ) بخرم یا نه؟

اگر بخواهیم یک جمع بندی  از مطالب گفته شده داشته باشیم باید بگوییم که در این گاوصندوق ها به غیر از قابلیت پنهان کاری باید دیگر نکات امنیتی مثل استانداراد های نسوز و ضد سرقت رعایت شده باشد. همچنین توصیه میشود که محصولات دکوراتیو را جاگزینی آن بکنید زیرا هم زیبا هستند و هم نیازی به مخفی کاری ندارند.

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید