سیف باکس یا گاوصندوق کدام بهتر است؟ | خرید و قیمت سیف باکس

02166967214 شماره تماس
سیف باکس یا گاوصندوق؟

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی تفاوت های بین سیف باکس و گاوصندوق صحبت کنیم.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی تفاوت های بین سیف باکس و گاوصندوق صحبت کنیم. خیلی از کاربران این دو را باهم اشتباه میگیرند اما باید توجه داشته باشیم که سیف باکس و گاوصندق کاملا باهم متفاوت هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا درباره ی تفاوت های این دو بیشتر صحبت کنیم. 

 

سیف باکس چیست؟

سیف باکس

اول از همه باید کاملا توضیخ دهیم که سیف باکس چیست؟

سیف باکس ها جعبه های کوچک قفل داری هستند که از ورقه های نازک فولاد درست شده اند و معمولا قابلیت نصب ندارند. از این جعبه ها بیشتر برای نگهداری اسناد استفاده می شود. اگر دقت کرده باشید داخل اتاق های هتل ها جعبه هایی برای گذاشتن وسایل مهمانان گذاشته شده است. البته این نکته را باید توجه کنیم که سیف باکس اصلا امنیت گاوصندوق ها را ندارند. زیرا آن ها به راحتی دریل میشوند و به دلیل وزن کمشان قابل حمل هستند و که این کار سارقان را راحت می کند. این محصولات معمولا دربرابر آتش هم مقاومتی ندارند مگر اینکه روی آن ها استاندارد ضد حریق ثبت شده باشد. دلیل اینکه از آن ها در هتل استفاده می کنند قیمت ارزانشان است زیرا اگر مدیر هتل بخواهد برای هر اتاق یک گاوصندوق تهیه کند بسیار گران تمام میشود به همین دلیل از سیف باکس ها در هتل ها استفاده میشود.

 

ویژگی های سیف باکس

اولین ویژگی های یک سیف باکس قابل حمل بودن آن است. این سیف باکس های برای افرادی مناسب هست که می خواهند از اسناد و مدارک خود با یک هزینه کم محافظت کنند و آن ها را زیاد جا به جا می کنند. سیف باکس ها وزن کمی دارند که این موضوع امنیت محصول را زیر سوال می برد اما راه حلی هم برای آن وجود دارد. اگر سیف باکس قابلیت نصب داشته باشد می تواند به راحتی با استفاده از رول بولت و نصب آن وزنی حدود 500 کیلوگرم را به خود بگیرد البته این خیلی مهم است که گاوصندوق چجوری نصب شود. نصب آن یک کار حرفی ای و دقیق است و باید درست نصب شود. همچنین ویژگی نسوز بودن و ضد سرقت بودن هم برای سیف باکس ها مهم است. 

سیف باکس ها برای افراد  دیگر هم مهم هستند. برای کسانی که می خواهند در خانه از محصول استفاده کنند و محدودیت فضا دارند یا اینکه مستاجر هستند و می خواهند جابه جا شوند زیرا گاوصندوق در ابعاد بزرگ تر اینجا دردسر ساز خواهد شد. البته من باز هم تاکید می کنم که گاوصندوق دارای استاندارد ضد حریق بودن و ضد سرقت باشد. این دو استاندارد بسیار مهم است. در این زمینه بهتر است که سیف باکس دمای حدود 900 درجه سانتی گراد را در یک ساعت تحمل کند. 

 

خرید سیف باکس

جعبه هایی که به آنها گاو صندوق یا به اصلاح امروزی سیف باکس گفته می شد کم کم با پیشرفت علم و تکنولوژی به جعبه های فلزی و ضد آتش و مقاومی تبدیل شده اند که امنیت بیشتری داشتند و نه فقط در مقابل دزدی و سرقت بلکه در مقابل آتش سوزی و سیل و زلزله هم امن هستند.

سیف باکس ها شاید در نگاه اول کوچک و سبک به نظر برسند و این نگرانی را ایجاد کنند که سارقین به راحتی می توانند آنها را جا به جا کنند ، اما لازم است بدانید تولید کنندگان برای افزایش امنیت این گاو صندوق های کوچک هم راهکاری دارند . سیف باکس ها برای جلوگیری از حمل گاو صندوق توسط سارقین با پیچ های مخصوصی به دیوار اتاق یا کمد متصل میشوند . این پیچ ها داخل سیف باکس دیجیتالی تعبیه شده است و تا زمانی که درب گاوصندوق از طریق رمز یا اثر انگشت باز نشود هیچ فرد غیر مجازی نمی تواند دسترسی به پیچ ها داشته باشد و آنها را باز کند .

 

سیف باکس گران تر است یا گاوصندوق؟

سیف باکس ها به دلیل امکانات کمشان دارای قیمت پایینی هستند. در واقع قیمت گاوصندوق ها بسیار بیشتر از قیمت سیف باکس است. سقف قیمت سیف باکس ها حدودا 2 میلیون تومان هست. 

در واقع برای خرید چه گاوصندوق چه سیف باکس باید تمام ویژگی های امنیتی یک گاوصندوق را در نظر گرفت. برای خرید یک گاوصندوق معمولی حدودا 4 الی 5 میلیون تومان مناسب می باشد. توجه کنید که هر چی قیمت پایین تر باشد ویژگی های امنیتی هم پایین تر خواهند بود پس هنگام خرید توجه داشته باشید که گاوصندوق های ارزان اگرچه ارزان قیمت هستند اما هیچ ارزانی بی علت نیست. یکی از این علت ها جنس ساخت بدنه هست. متریال به کار رفته در ساخت بدنه سیف باکس از فولاد نازک است که به راحتی دریل میشود. 

 

سیف باکس یا گاوصندوق؟ کدام بهتر است؟

جواب این سوال به شما و نیازتان از محصول بستگی دارد. اگر به دنبال محصولی هستنید که فقط اسناد و مدارک خود را در آن قرار دهید سیف باکس انتخاب مناسبی هست اما اگر می خواهید وسایل با ارزش خود را در آن قرار دهید گاوصندوق برای شما انتخاب بهتری است. 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید