عوامل تاثیرگذار بر وزن گاوصندوق

02166967214 شماره تماس
چه وزنی برای گاوصندوق مناسب است؟

در این مقاله قصد داریم تا درباره وزن گاوصندوق کمی بحث کنیم.وزن گاوصندوق معیاری هست که به کیفیت گاوصندوق اشاره دارد. گاوصندوق ها معمولا دارای وزن بالایی هستند .

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

در این مقاله قصد داریم تا درباره وزن گاوصندوق کمی بحث کنیم. همانطور که قبلا هم گفتیم خرید گاوصندوق یک کار تخصصی است و به تحقیق نیاز دارد. یکی از دلایل آن همین وزن گاوصندوق است. در این مقاله سعی داریم درباره ی وزن گاوصندوق و علت سنگین یا سبک بودن آن و تاثیر روی امنیت آن و ... صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

دسته بندی گاوصندوق ها بر اساس وزن 

خب در اولین قسمت از مقاله قصد داریم تا گاوصندوق ها را برای شما بر اساس وزن دسته بندی کنیم تا بتوانید راحت تر آن را توضیح دهیم. به طور کلی گاوصندوق ها بر اساس وزن به سه دسته گاوصندوق سبک، متوسط و سنگین دسته بندی می شوند. گاوصندوق های سبک وزنی بین 25 تا 80 کیلو گرم، گاوصندوق های متوسط وزنی بین 80 تا 150 کیلو گرم و گاوصندوق های سنگین وزنی بین 180 کیلوگرم به بالا را دارا می باشند. اینجا یک نکته وجود دارد. آن هم این است که گاوصندوق های سبک حتما باید نصب شوند تا سارق نتواند آن را با خود حمل کند. گاوصندوق های متوسط هم بستگی به وزن آن ها دارد ولی گاوصندوق سنگین به دلیل وزن بالایی که دارند نیازی به نصب کردن ندارند. 

گاوصندوق های سبک

گاوصندوق سبک

این محصول طرفداران خاص خودش دارد. در واقع این گاوصندوق ها برای افرادی که بودجه کمی دارند و می خواهند با هزینه کمتر یک گاوصندوق خوب بگیرند بسیار مناسب است. اما در اینجا دو شرط وجود دارد. اول اینکه این گاوصندوق ها باید تمام استاندارد های امنیتی و نسوز بودن را داشته باشند و شرط دوم که بسیار مهم است قابلیت نصب آن ها هست. این گاوصندوق ها به دلیل وزن پایین به راحتی می توانند توسط سارقین دزدیده شوند پس حتما این وزن پایین باید جوری جبران شود که قابلیت نصب این گاوصندوق ها این نقطه ضعف را می پوشاند.

 

گاوصندوق خانگی و گاوصندوق اداری از انواع پرکاربرد گاوصندوق در ایران هستند برای مشاهده لیست محصولات کلیک کنید.

 

گاوصندوق های متوسط

گاوصندوق متوسط

گاوصندوق های متوسط همانطور که در بالا گفتیم وزنی حدود 80 تا 150 کیلو گرم را دارا می باشند. نصب کردن محصول در وزن پایین تر از 100 کیلو گرم ضروری هست اما در وزن های بالاتر از 100 کیلو نیازی به نصب نیست. این گاوصندوق ها بهترین انتخاب برای خانه هستند. معمولا هر واحد از خانه هم تحمل وزن 150 کیلو گرم را دارد. همچنین در این گاوصندوق ها دیگر لازم نیست هزینه ای برای جابه جایی بکنید. فضای داخلی گاوصندوق را معمولا یک قفسه و یک کشو تشکیل می دهد. 

 

گاوصندوق های سنگین

گاوصندوق سنگین

گاوصندوق های سنگین همانطور که از اسمشان پیدا است وزنی بالاتر از 180 کیلو گرم هستند و معمولا با ابعادی بزرگ تر و پایه دار طراحی میشوند. کاربری این گاوصندوق ها بیشتر اداری هست اما قبل از خرید آن باید مطمئن شوید که ساختمان شما تحمل وزن بالای 180 کیلو گرم در واحد مربع را دارد یا خیر. این محصولات برای کسانی که در حال جابه جایی هستند مناسب نیست چون وزن بسیار بالایی دارند. برای جابه جایی آن ها معمولا از چرخ های جک دار استفاده می شود.

 

چه عاملی بر وزن گاوصندوق ها تاثیر میگذارد؟

در واقع منظور اصلی این است که چرا گاوصندوق ها سبک یا سنگین هستند. این موضوع به مواد به کار رفته در ساخت بدنه آن ها بستگی دارد. در ساخت بدنه گاوصندوق فولاد به کار رفته وزن اولیه محصول را تایین می کند اما این وزن واقعی محصول نیست وزن واقعی محصول را موادی تایین می کند که بین دو جداره گاوصندوق می ریزند. این مواد می تواند بتن یا سیمان و یا آلیاژ هایی از فولاد باشد. قبلا از بتن استفاده می کردند اما الان بیشتر از آلیاژ های دیگر استفاده می کنند. 

 

آیا وزن گاوصندوق تاثیری بر امنیت آن دارد؟

خب تقریبا جواب بله هست زیرا گاوصندوق های سنگین تر به دلیل وزن بالا سارقان را به زحمت می اندازند اما گاوصندوق های سبک را می توان به راحتی حمل کرد. به همین دلیل است که ما همیشه می گوییم که اگر گاوصندوق سبک خریداری می کنید حتما ببینید قابلیت نصب را دارد یا نه. اما خب وزن گاوصندوق به تنهایی امنیت را تضمین نمی کند عوامل دیگر مانند قفل گاوصندوق، بدنه و آپشن های امنیتی و ... نیز مهم هستند پس باید هنگام خرید به تمام عوامل توجه کرد.

 

چه کسانی نباید گاوصندوق سنگین خریداری کنند؟

گاوصندوق سنگین برای بعضی از افراد توصیه نمیشود. مثلا افرادی که مستاجر هستند و در حال جابه جایی هستند ویا افرادی که خانه آن ها قدیمی هست و تحمل وزن سنگین را ندارند. اگر درخانه ای زندگی می کنید که داخل شهرک هست و یا داخل مجتمع شما نگهبانی هست و در کل امنیت آن جا خوب هست بهتر است گاوصندوق متوسط خریداری کنید تا کمتر هزینه کنید. 

 

جمع بندی

اگر بخواهیم از مطالب گفته شده یک جمع بندی داشته باشیم باید بگوییم که اگر می خواهید یک گاوصندوق برای خانه خریداری کنید بهتر است به دنبال محصولات سبک و متوسط باشید زیرا محصولات سنگین زیاد برای خانه کاربردی نیستند و شما را به زحمت می اندازند. محصولات سبک و متوسط وزنی بین 25 تا 150 کیلوگرم دارند. در هنگام خریداری محصولات سبک حتما به قابلیت نصب آن دقت کنید. همچنین در هنگام خرید گاوصندوق سنگین حتما به تحمل بنای ساختمان خود توجه داشته باشید. خیلی ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید