گاوصندوق دست دوم بخریم یا نه؟

02166967214 شماره تماس
گاوصندوق دست دوم بخریم یا نه؟

همانطور که قبلا هم گفتیم گاوصندوق یک وسیله بسیار مهم است زیرا شما قرار است با ارزش ترین چیز های خود را در آن قرار دهید. اما اگر قرار است گاوصندوق دست دوم بخرید موضوع کمی فرق می کند. با ما همراه باشید.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

همانطور که قبلا هم گفتیم گاوصندوق یک وسیله بسیار مهم است زیرا شما قرار است با ارزش ترین چیز های خود را در آن قرار دهید. اما اگر قرار است گاوصندوق دست دوم بخرید موضوع کمی فرق می کند. با ما همراه باشید.

 

معایب خرید گاوصندوق دست دوم

معیاب گاوصندوق دست دوم

همانطور که گفتیم وقتی می خواهید یک گاوصندوق دست دوم بخرید قضیه فرق می کند و این کار معایبی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

فروشنده حرفه ای

اولین نکته به نظر من نبود یک فروشنده حرفه ای در مقابل شما است. خرید گاوصندوق یک کار بسیار تخصصی و دقیق و حساس است و نیازمند تحقیق بسیار است. مثلا وقتی شما به نمایندگی یک محصول می روید تا از آن ها گاوصندوق خریداری کنید می توانید نیاز هایتان را به فروشنده بگویید تا او متناسب با نیاز و بودجه شما یک محصول خوب به شما پیشنهاد دهد در صورتی که در خرید محصول دست دوم شما از این مزیت محروم هستید و ممکن است محصولی بخرید که به درد شما نخورد.

 

نبود خدمات پشتیبانی و گارانتی

دومین عیب خرید گاوصندوق دست دوم نبودن گارانتی و خدمات پس از فروش است. این موضوع وقتی بسیار جدی و مهم می شود که شما دارید یک گاوصندوق دیجیتال رمزی خریداری می کنید. زیرا قفل های این محصولات حساس هستند و احتمالا به پشتیبانی نیاز پیدا خواهید کرد. مثلا وارد کردن اشتباه رمز برای چند بار یا سوختن برد الکتریکی قفل و یا تعویض باتری اینا همه چیز هایی هستند که شما را به راهنمایی از کسی نیازمند می کنند. پس به این موضوع هم توجه کنید. 

 

ناشناس بودن فروشنده

آخرین و یکی از مهم ترین ایراد ها هم ناشناس بودن فروشنده هست. شما با خرید گاوصندوق از او دارید به طور غیر مستقیم به او می گویید که من اجناس با ارزشی دارم و می خواهم آن ها را در این گاوصندوق بگذارم و ممکن است خود فروشنده یک سارق باشد و این یک تله باشد. 

شاید شما به دلایلی که معمولا محدودیت بودجه است مجبور شوید که گاوصندوق دست دوم خریداری کنید. خب این کار هم مزایا و هم معایبی دارد. مزیت آن این است که باید پول کمتری پرداخت کنید اما در واقع معایب آن بیشتر است. با ما همراه باشید تا در ادامه به نکاتی که در هنگام خرید گاوصندوق دست دوم باید به آن دقت کنید بپردازیم. 

 

در هنگام خرید گاوصندوق دست دوم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکاتی که در هنگام خرید گاوصندوق دست دوم باید به آن دقت کنیم؟

خب خرید گاوصندوق دست دوم یک اقدام پر رسیک است و کمی دردسر دارد و همانطور که در بالا گفتیم معایبی دارد. پس به همین دلیل خیلی باید در هنگام خرید دقت کنیم. در ادامه نکاتی را که باید به آن دقت کنید بیان می کنیم و هر یک را توضیح می دهیم.

 

فروشنده

اولین و مهم ترین نکته فروشنده ای هست که دارید از آن گاوصندوق را خریداری می کنید. چرا این نکته مهم هست چون ممکن است فروشنده خود یک سارق باشد و این یک تله از سوی سارقان باشد. بنابراین سعی کنید از فردی خرید کنید که او را کاملا می شناسید زیرا در این صورت به طور غیر مستقیم دارید به فروشنده می گویید که من اجناس گرانبهایی دارم و می خواهم در این گاوصندوق نگهداری کنم پس مراقب باشید. 

 

قفل گاوصندوق

ما همیشه در تمام مقالات گفته این که قفل گاوصندوق  اولین سد در برابر سارقان و مهم ترین جزء یک گاوصندوق است. وقتی که دارید یک گاوصندوق دست دوم خریداری می کنید این موضوع حساس تر هم میشود. مخصوصا وقتی که قفل گاوصندوق کلید دار هست. ممکن است که فروشنده یک کلید دیگر از روی آن کپی کرده باشد و یا با شاه کلید بتواند آن را باز کند. همچنین اگر قفل رمزی باشد هم این خطرات وجود دارد. زیرا تمام قفل های دیجیتالی و رمزی یک مستر کد یا کد مادر دارند که در صورت نیاز از سوی نمایندگی به خریدار داده میشود. در هنگام خرید از فروشنده بخواهید تا با نمایندگی تماس بگیرد و آن کد را به شما تغییر بدهد و یا کد جدیدی از سوی نمایندگی داده شود. پس خیلی به قفل گاوصندوق توجه کنید.

 

قطعات گاوصندوق

یک مشکل دیگر قطعات گاوصندوق است. ممکن هست قطعات گاوصندوق مخصوصا قفل آن قبلا خراب شده باشد و قطعه دیگری به جای آن گذاشته باشند که ارزان قیمت باشد و یا حتی دست دوم باشد. به نظر من از خریدار چند روز فرصت بگیرید و یک کارشناس بیاورید تا گاوصندوق و قطعاتش را کاملا چک کند و اگر مشکلی بود بتوانید آن را پس بدهید. یکی از دلایل خرید گاوصندوق دست دوم ، قیمت گاوصندوق است که برای شما ارزان تر تمام می شود، اما آیا این ارزانی به ایمنی کمتر و یا حتی نبود آن می ارزد؟

 

جمع بندی: گاوصندوق دست دوم بخریم یا نه؟

اگر بخواهیم یک جمع بندی از مطالب گفته شده داشته باشیم باید بگوییم تا آنجایی که می توانید گاوصندوق دست دوم نخرید زیرا همانطور که در بالا گفتیم ممکن است به مشکلاتی نظیر خراب بودن آن و یا به خطر انداختن وسائل خود بر بخورید و اگر به هر دلیلی مجبور شدید بخرید حتما با یک فرد متخصص مشورت کنید و به نکاتی که در بالا گفته شد مثل توجه به قفل و ... دقت کنید. خیلی ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید امیدواریم که مطالب برایتان مفید بوده باشد. 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید