تشخیص گاوصندوق اصل از تقلبی

02166967214 شماره تماس
تشخیص گاوصندوق اصل از تقلبی

برای یک کاربر خیلی مهم است که یک گاوصندوق اصل بخرد زیرا موارد تقلبی دارای ویژگی های یک گاوصندوق واقعی نیست و یک سارق به راحتی می تواند آن را باز کند. 

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

سلام به کاربران عزیز در این مقاله قصد داریم درباره موضوع مهمی صحبت کنیم. می دانید که تقریبا تمام محصولات در بازار دارای نوع تقلبی و اصل هستند. این موضوع برای گاوصندوق ها هم صدق می کند. برای یک کاربر خیلی مهم است که یک گاوصندوق اصل بخرد زیرا موارد تقلبی دارای ویژگی های یک گاوصندوق واقعی نیست و یک سارق به راحتی می تواند آن را باز کند. 

خب خیلی ها الان این سوال را در ذهن خود دارند که چگونه می توانیم یک گاوصندوق اصل بخریم؟ یا آیا راهی برای تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل هست؟ پاسخ هست بله. ما در این مقاله می خواهیم نکاتی را به شما یاد بدهیم تا بتوانید هنگام خرید گاوصندوق تقلبی را از اصل تشخیص دهیم. با ما همراه باشید.

 

راه های تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل

خب در این قسمت می خواهیم راه هایی را برای تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل معرفی کنیم. راه های زیادی وجود دارد مثل جنس ساخت بدنه، استاندارد ها و ... که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

جنس بدنه

جنس بدنه گاوصندوق

در گاوصندوق های اصل مواد تشکیل دهنده بدنه فولاد و بتن هستند در صورتی که در گاوصندوق های تقلبی جنس بدنه از گچ است که این مقاومت بدنه گاوصندوق را بسیار کم می کند. اما چجوری باید این مورد را تشخیص دهیم. هنگام خرید گاوصندوق می توانید با ناخن کمی روی بدنه گاوصندوق بکشید تا بتوانید بفهمید در آن گچ به کار رفته یا خیر. اگر آن جایی که ناخن کشیدید سفید شد یعنی در ساخت آن گچ به کار رفته است. 

 

نسوز بودن 

گاوصندوق نسوز

بخش بعدی مربوط به نسوز بودن گاوصندوق یا مقاومت آن در مقابل گرما است. مقاومت گاوصندوق های نسوز در برابر گرما و آتش سوزی بین 20 دقیقه تا 1 ساعت است اما گاوصندوق های تقلبی تا 10 دقیقه هم نمی توانند در برابر گرما آتش مقاومت کنند. این دلیل دارد و دلیل آن هم به مواد به کار رفته در بدنه بر میگردد. در گاوصندوق نسوز از آلیاژ فولاد و تنگستن در بیرون و داخل  گاوصندوق استفاده میشود که مقاومت بسیار زیادی دربرابر گرما دارد حتی بیشتر از بتن. مقاومت آن حدودا 70 درصد است و 30 درصد دیگر به نوع ساخت قفل  و مهر و موم های گاوصندوق دارد. این در حالی است که در گاوصندوق های معمولی تنها از فولاد و بتن استفاده میشود. پس مراقب باشید که به جای گاوصندوق نسوز به شما گاوصندوق معمولی ندهند. اما چجوری باید آن را تشخیص داد؟ برای تشخیص آن باید به استاندارد های آن توجه کرد. استاندارد هایی برای نسوز بودن یک گاوصندوق در نظر گرفته شده است که معروف ترین و معتبر ترین آن استاندارد UL  هست که مخصوص نسوز بودن محصول است.  پس در هنگام خرید گاوصندوق نسوز حتما به استاندارد های آن دقت کنید.

 

وزن گاوصندوق

وزن گاوصندوق

یک راه دیگر برای تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل وزن گاوصندوق است. گاوصندوق هایی اصل هستند بدنه آن ها از فولاد و بتن ساخته شده است. بنابراین گاوصندوق های اصل بسیار سنگین هستند اما گاوصندوق های تقلبی وزن بسیار پایینی دارند زیرا از گچ ساخته شده اند. بنابراین در هنگام خرید گاوصندوق به وزن آن نیز دقت کنید.

 

قیمت گاوصندوق

آخرین راه قیمت آن است. باید این نکته را بگوییم که گاوصندوق یک وسیله برای نگهداری مهم ترین چیز های شما هست پس باید سعی کنید بهترین آن را بخرید. ما اصطلاحی داریم که می گوید هرچی پول بدی آش می خوری. نمی خواهم بگویم که گاوصندوق های ارزان قیمت تقلبی هستند اما خب صد در صد به دلیل قیمتشان امکانات کامل یک گاوصندوق امن را ندارند. 

جمع بندی

اگر بخواهیم یک جمع بندی از مطالب گفته شده داشته باشیم باید اول بگوییم که به جنس ساخت بدنه دقت کنید و تا آنجایی که می توانید سراغ گاوصندوق های ارزان قیمت نروید و سعی کنید با هزینه بیشتر یک گاوصندوق کاملا امن بخرید. ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید امیدواریم که این مطلب برایتان مفید باشد.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید