چگونه از گاوصندوق خود در مقابل سارقان محافظت کنیم؟

02166967214 شماره تماس
چگونه از گاوصندوق خود در مقابل سارقان محافظت کنیم؟

امروزه متاسفانه سارقان راه های مختلفی برای باز کردن گاوصندوق دارند. گاوصندوقی که محتوایت داخلش برای صاحبانش بسیار مهم است. اما برای جلوگیری از این کار باید چه کنیم؟ اصلا سارقان چگونه گاوصندوق ها را باز می کنند؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به جواب این سوالات بپردازیم پس با ما همراه باشید.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

امروزه متاسفانه سارقان راه های مختلفی برای باز کردن گاوصندوق دارند. گاوصندوقی که محتوایت داخلش برای صاحبانش بسیار مهم است. اما برای جلوگیری از این کار باید چه کنیم؟ اصلا سارقان چگونه گاوصندوق ها را باز می کنند؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به جواب این سوالات بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

سارقین چگونه گاوصندوق را باز می کنند؟

همناطور که در بالا گفتیم سارقین راه های مختلفی برای باز کردن گاوصندوق دارند. هر شرکت و کارخانه ای برای گاوصندوق های خوب امکاناتی قرار داده تا از این عمل جلوگیری شود. ما در ادامه به راه هایی که سارقین برای باز کردن گاوصندوق انجام می دهند می پردازیم و راه حل هر یک را توضیح خواهیم داد. 

 

استفاده از ابزارهای مخصوص مثل دیلم

استفاده از ابزار هایی مثل دیلم جزو ساده ترین راه ها برای باز کردن درب گاوصندوق است. سارقان دیلم را در جایی مناسب قرار می دهند و به آن نیرو وارد می کنند و درب را جدا می کنند. اما همانطور که گفتیم برای جلوگیری از هر یک ما راه حلی را بیان خواهیم کرد. برای حل این مشکل باید در هنگام خرید گاوصندوق به دنبال گاوصندوقی باشید که قالب درب و بدنه آن پلکانی باشد چون در این صورت دیلم تکیه گاهی برای اعمال فشار به گاوصندوق را ندارد و دیگر نمی توان آن را باز کرد.

 

دزدین گاوصندوق

خب منظور از این عبارت درواقع دو چیز است. یک اینکه گاوصندوق شما وزن زیادی ندارد و دو اینکه گاوصندوق شما خوب نصب نشده است. چرا این حرف را میزنیم چون که سارقین می توانند گاوصندوق را با خود ببرند و در جایی دیگر با حوصله آن را باز کنند. برای این مشکل دو راه وجود دارد. یکی اینکه یک گاوصندوق سنگین تهیه کنید اما این موضوع مشکلاتی دارد چون زندگی امروزه به طوری شده است که ممکن است وسایل سنگین برای خیلی ها در جابه جایی ها دردسر ساز باشد. راه دوم هم این هست که گاوصندوق های سبک را به زمین یا دیوار نصب کنید. اما این خود یک موضوع تخصصی است. سازندگان گفته اند که گاوصندوق های سبک قابل نصب اگر درست نصب شوند می توانند وزنی حدود 500 تا 700 کیلوگرم را به خود بگیرند و در این صورت جابه جایی آن ها بسیار سخت می شود اما به شرطی که آن ها درست نصب شوند. مثلا فضای خالی اطراف آن ها وجود نداشته باشد و در گوشه ی دیوار نصب شوند. پس سعی کنید در این موضوع از متخصصین کمک بگیرید. در مورد وزن گاوصندوق بیشتر بدانید.

 

دریل کردن

دریل کردن نیز یکی دیگر از راه های سارقان است. اما آن ها کجای یک گاوصندوق را دریل می کنند تا درب را باز کنند؟ معمولا بیشتر جاهایی که سارقین آن را دریل می کنند قفل گاوصندوق است. آن ها سعی می کنند با دریل کردن قفل آن را تخریب و درب را باز کنند به همین دلیل است که ما همیشه در مقاله های خود به شما توصیه می کنیم که در هنگام خرید گاوصندوق به قفل آن دقت زیادی داشته باشید. سازندگان هم برای این مشکل راه حل هایی را ارائه داده اند اما بهترین و رایج ترین آن تا الان این بوده که ضخامت قفل را بیشتر کنند و کیفیت فولاد استفاده شده در ساخت قفل را بالاتر ببرند. یکی دیگر از راه های خوب نیز سیستم گلس لاک است که قبلا در مقالات درباره ی آن توضیح داده ام. سیستم گلس لاک یه حالت شیشه مانند دارد که پشت قفل قرار دارد و اگر سارق بخواهد قفل را با دریل تخریب کند دریل به آن شیشه برخورد می کند و شیشه می شکند و گاوصندوق به طور کامل پلمب می شود. این پلمب به این صورت است که زبانه های قفل تا آخر باز می شوند و دیگر باز کردن آن کار راحتی نخواهد بود حتی برای متخصصین در این زمینه هم باز کردن یک گاوصندوق پلمب شده ساعت ها زمان خواهد برد. یک راه حل دیگر هم سازندگان برای این مشکل در گاوصندوق خود قرار داده اند که قرار دادن ورقه های فولادی ضد دریل در پشت درب گاوصندوق بود که راه حلی مناسب برای رفع این نقطه ضعف بود. 

 

برش دادن زبانه قفل و لولای درب 

در این مورد دو حالت وجود دارد. حالت اول این است که اگر درب گاوصندوق تنها به لولا ها وصل باشد که برش دادن آن درب کنده میشود و کار تمام است اما اگر درب گاوصندوق دارای زبانه پشتی باشد دیگر درب باز نخواهد شد زیرا این زبانه های قفل ثابت هستند و اگر لولا بریده شود باز هم زبانه ها درب را سرجای خود را نگه داشته اند. 

 

جمع بندی

اگر بخواهیم از مطالب گفته شده یک جمع بندی داشته باشیم باید بگوییم که خیلی به دنبال یک محصول ارزان قیمت نباشید زیرا در آخر ممکن است که برای شما خیلی گران تمام شود و این را بدانید که هیچ ارزانی به علت نیست. ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید. 

برای خرید بهترین نوع گاوصندوق با قیمت مناسب و کیفیت بالا با فروشگاه گاوصندوق کاوه تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید