گاوصندوق دیجیتالی یا مکانیکی، کدام بهتر است؟

02166967214 شماره تماس
گاوصندوق دیجیتالی یا مکانیکی، کدام بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی ویژگی گاوصندوق های مکانیکی و دیجیتالی صحبت کنیم و آن ها را باهم مقایسه کنیم و بگوییم که کدام یک برای شما بهتر و مناسب تر است با ما همراه باشید.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

سلام به کاربران گرامی در این مقاله قصد داریم تا درباره ی ویژگی گاوصندوق های مکانیکی و دیجیتالی صحبت کنیم و آن ها را باهم مقایسه کنیم و بگوییم که کدام یک برای شما بهتر و مناسب تر است با ما همراه باشید.

خب برای اینکه بتوانیم این دو نوع گاوصندوق را با هم مقایسه کنیم باید ابتدا ویژگی ها و تفاوت ها و در کل مزایا و معایب آن ها نسبت به یکدیگر را بدانیم. درادامه به ویژگی های آن ها می پردازیم:

 

مزایا گاوصندوق مکانیکی:

نیاز نداشتن به منبع تغذیه و باتری 

مقاوم بودن در برابر سرما و گرما و شرایط محیطی سخت 

قیمت پایین تر نسبت به بقیه محصولات 

 

در مورد باتری گاوصندوق و قفل گاوصندوق هم بخوانید.

 

معایب گاوصندوق مکانیکی:

امنیت پایین تر نسبت به بقیه محصولات 

رابط کاربری سخت

گم کردن کلید

نیاز به روغن کاری قفل

 

مزایا گاوصندوق دیجیتالی:

امنیت بالا 

نیاز نداشتن به کلید 

رابط کاربری آسان

نیاز نداشتن به روغن کاری قفل

 

معایب گاوصندوق دیجیتالی:

نیاز داشتن به منبع تغذیه

قیمت گاوصندوق دیجیتالی بالاتر نسبت به سایر محصولات است.

مقاوم نبودن در برابر آب و هوای مرطوب و سرد و خشک و ...

در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم:

 

مزایا گاوصندوق مکانیکی

گاوصندوق مکانیکی

گاوصندوق های مکانیکی با اینکه قدیمی هستند اما باز مزایای مخصوص به خود را دارند. یکی از این مزایا نیاز نداشتن به منبع برق است. به دلیل مکانیکی بودن قفل اصلا نیازی به کار با بزق نیست و این یک مزیت خیلی خوب است و دیگر نیازی به خرید باتری نخواهید داشت. مقاوم بودن در برابر آب و هوای سرد و خشک و شرایط جوی نامناسب یکی دیگر از این مزایا می باشد. این گاوصندوق ها سخت جان هستند و قفل آن ها در این شرایط آب و هوایی یا آسیب نمی بیند یا آسیب کمی می بیند ولی کار می کند. آخرین ویژگی هم قیمت پایین تر نسبت به بقیه محصولات موجود در بازار است. این محصولات به دلیل اینکه قدیمی هستند و امکانت جدیدی ندارند قیمت مناسب تری نسبت به بقیه گاوصندوق های موجود در بازار دارند. 

 

معایب گاوصندوق مکانیکی

خب رسیدیم به معایب این دسته از محصولات. اولین عیب این محصول امنیت پایین آن است. همانطور که در بالا گفتم این محصولات قدیمی هستند و امکانات جدید ندارند در نتیجه قفل های قدیمی آن ها امنیت کمتری نسبت به بقیه دارند. عیب دیگر گم شدن کلید است اگر کلید را گم کنید با مشکل بزرگی بر خورده اید در آن صورت باید با پشتیبانی محصول تماس گرفته تا آن ها متخصصان خود را بفرستند و اگر تونستند قفل را باز کنند و در غیر این صورت باید قفل را تخریب کنند. عیب دیگر رابط کاربری آن ها است که بسیار سخت است. منظور از رابط کاربری مثلا باز کردن قفل است. زمان زیادی میبرد تا شما با یک قفل مکانیکی بتوانید درب را باز کنید چون چندین بار باید بتوانید آن را به طرف چپ و راست بچرخانید و همین خود کلی زمان می برد. یکی دیگر از معایب آن نیاز داشتن قفل به روغن کاری است. همانطور که می دانید قفل های مکانیکی نیز مثل بقیه ابزار مکانیکی بعد از مدت ها کند میشوند و نیاز به روغن کاری دارند که این خود یک ایراد محسوب می شود.

 

مزایا گاوصندوق دیجیتالی

گاوصندوق دیجیتالی

امنیت بالا اولین و مهم ترین مزیت این دسته از گاوصندوق ها است. زیرا گاوصندوق های دیجیتالی از تکنولوژی جدید برخوردار هستند و قفل های آن ها به راحتی باز نمیشود. آخرین سطح امنیت از این دسته از گاوصندوق ها را گاوصندوق های دیجیتالی اثر انگشتی یا همان بایومتریک تشکیل می دهند که با اثر انگشت صاحب آن کار می کنند و بسیار امن هستند. مزیت بعدی این گاوصندوق ها نیاز نداشتنن به کلید است  موردی که در گاوصندوق های مکانیکی یک نقطه  ضعف محسوب میشود که در اینجا وجود ندارد. ویژگی مثبت بعدی این گاوصندوق ها رابط کاربری آن است که بسیار آسان است و شما می توانید تنها با وارد کردن رمز خود درب گاوصندوق را باز کنید و زمان زیادی از شما نمیگیرد. آخرین مزیت این گاوصندوق ها  نیاز نداشتن قفل به روغن کاری است زیرا در این نوع گاوصندوق ها قفل دیجیتالی است نه مکانیکی و نیاز به روغن کاری ندارد. 

 

معایب گاوصندوق دیجیتالی

اولین و مهم ترین نقطه ضعف این گاوصندوق ها از نظر من نیاز داشتن به برق یا منبع تغذیه مثل باتری است. درست است که قفل دیجیتالی امنیت بالاتری دارد اما با برق کار میکند. البته اگر زمانی باتری قفل تمام شود با کلیدی که به همراه خود محصول دریافت کرده اید می توانید در را باز کنید. عیب دوم مقاوم نبودن در برابر شرایط محیطی سخت است. در جاهایی که آب و هوای آن ها کثیف است مثل محیط های صنعتی یا محیط هایی با آب و هوای خشک به گاوصندوق و باتری و قفل آن آسیب خواهند رساند. مورد آخر هم قیمت این محصولات است که به دلیل امکانات بیشتر گران تر از محصولات مکانیکی هستند.

 

جمع بندی : گاوصندوق دیجیتالی بهتر است یا گاوصندوق مکانیکی؟

در آخر می توانیم بگوییم که اگر امنیت خیلی برایتان مهم است و قیمت اصلا مهم نیست و محصولی جدید می خواهید گاوصندوق های دیجیتالی برای شما مناسب تر است اما اگر بودجه شما محدود است گاوصندوق های مکانیکی گزینه ی بهتری برای شما هستند. 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید