طول عمر باتری گاوصندوق

02166967214 شماره تماس
باتری گاوصندوق باید چقدر عمر کند؟

در این مقاله قصد داریم  درباره ی باتری یک گاوصندوق دیجیتالی صحبت کنیم.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

در این مقاله قصد داریم  درباره ی باتری یک گاوصندوق دیجیتالی صحبت کنیم. سوالات زیادی درباره ی باتری گاوصندوق دیجیتالی وجود دارد مثلا این که باتری چقدر عمر می کند و ... ما به همین دلیل این مقاله را آماده کردیم تا درباره ی باتری یک گاوصندوق دیجیتالی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

چرا گاوصندوق دیجیتالی به باتری نیاز دارد؟

در گاوصندوق های دیجیتالی سیستم قفل گاوصندوق ، آن ها معمولا عددی و در بعضی موارد بایومتریک ( اثر انگشتی ) است. درست است که این سیستم ها ضریب امنیت بالایی دارند اما برای کار کردن نیاز به برق و منبع تغذیه دارند. گاهی این منبع تغذیه می تواند باتری باشد و گاهی هم به کمک آداپتور این برق تامین می شود. البته میزان برق مصرفی با توجه به سیستم قفل متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

عمر باتری گاوصندوق

 

عمر باتری گاوصندوق

 

خب در این بخش از مقاله به بررسی دقیق تر یک باتری خوب می پردازیم. همه ی کاربران همیشه در خرید یک باتری برای محصول خود حساسیت زیادی دارند مخصوصا روی عمر باتری. اگر بخواهیم درباره ی عمر باتری گاوصندوق صحبت بکنیم باید بگوییم که این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد. اما به طور معمول یک باتری خوب باید حدود 2 الی 3 سال عمر کند اما همانطور که گفتیم به عواملی بستگی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم  پرداخت. با ما همراه باشید.

عواملی که روی عمر باتری تاثیر می گذارند این سه عامل مهم هستند:

1.    عوامل محیطی

2.    سیستم قفل

3.    میزان استفاده از گاوصندوق

در ادامه هر کدام از آن ها را به طور کامل  توضیح خواهیم داد.

 

عوامل محیطی

عوامل محیطی روی خیلی چیز ها تاثیر دارد یکیش هم گاوصندوق. منظور از  عوامل محیطی مواردی مثل آب و هوا و دمای مکانی که گاوصندوق در آنجا استفاده می شود، هستند. اما چه شرایطی برای باتری گاوصندوق بد استو اگر گاوصندوق در جایی قرار دارد که تغییرات آب و هوایی و تغییر دما در آن زیاد است یا اگر بیرون شهر و در کارخانه و کارگاه و محیط های صنعتی و آلوده قرار دارد باید هر چند ماه یک بار باتری را تست کنید تا سولفاته نشوند. متاسفانه عمر باتری در این جور جاها خیلی زیاد نیست.

 

سیستم قفل

 

قفل موتورایز گاوصندوق

 

منظور از این مورد نوع قفلی است که روی گاوصندوق شما نصب شده. ما دو نوع قفل داریم که در عامل موثر هستند. قفل های ساده و موتورایز. حالا قفل موتورایز چیست و چرا به مصرف انرژی ربط دارد؟ قفل های موتورایز طرز کارشان با قفل های ساده فرق می کند. در قفل های موتورایز فقط کافی است که رمز را وارد کنید و بعد درب خودش باز میشود و بعد از اتمام کار کافی است که درب را ببندید و سیستم خودش زبانه ها را بیرون می اورد و درب قفل میشود. درست است که کار با قفل های موتورایز راحت تر است اما انرژی بیشتری مصرف می کنند. پس این مورد در مصرف باتری و در نهایت در عمر باتری موثر است. تقریبا با استفاده مداوم با این قفل ها یک باتری خوب یک سال عمر میکند.

 

میزان استفاده از گاوصندوق

خب این یک موضوع کاملا ساده است. اگر بیشتر از محصول استفاده کنید عمر باتری کمتر میشود به همین سادگی. طبیعی است که وقتی روزی یک بار از محصول خود استفاده می کنید عمر آن کمتر است تا ماهی یکبار. اگر بخواهم به طور دقیق  تر بگویم هر بار کر از محصول استفاده می کنید فرکانس هایی از باتری خارج میشود. هر چه قدر این فرکانس ها بیشتر باشد عمر آن کمتر خواهد بود. توضیه می کنم که اگر برای چند وقت با گاوصندوق خود کاری ندارید باتری آن را خارج کنید. تنها چند دقیقه کافیست تا دوباره باتری را وارد دستگاه کنید.

 

جمع بندی

با توجه به مواردی که گفته شد فکر می کنم بتوانید عمر باتری خورد را حدس بزنید. اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی از مطلب داشته باشیم باید بگوییم بستگی به شرایط محیطی هر چقدر بیشتر از محصول استفاده کنیم عمر باتری آن کمتر خواهد بود. امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید.

برای خرید گاوصندوق و اطلاع از لیست قیمت ها با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید