ویژگی و مشخصات گاوصندوق ایمن

02166967214 شماره تماس
ویژگی های یک گاوصندوق ایمن چیست؟

در این مقاله می خواهیم درباره ی ویژگی های یک گاوصندوق امن صحبت کنیم.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

در این مقاله می خواهیم درباره ی ویژگی های یک گاوصندوق امن صحبت کنیم. در این روزگار خرید یک گاوصندوق برای هر شخصی ضروری است اما امروزه در بازار انواع بسیار زیادی از گاوصندوق تولید شده و انتخاب سخت است. پس برای اینکه بتوانیم یک گاوصندوق کاملا امن پیدا کنیم باید ویژگی های آن را بشناسیم و به همین دلیل در این مقاله درباره ی ویژگی های یک گاوصندوق امن صحبت خواهیم کرد. 

البته قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب برویم باید یک نکته را یادآوری کنیم که نمی توان مشخص کرد که یک گاوصندوق چقدر امن است چرا چون این یک موضوع وابسته به شرایط است. با یک مثال ساده تر توضیح بدم مثلا یک گاوصندوق بانکی نیازی نیست که ضریب امنیتی برابر با یک گاوصندوق اداری داشته باشد چون  کاربری گاوصندوق در هر دو جا متفاوت است.

 

امن ترین گاوصندوق ها کدام اند؟

اگر به فکر یک گاوصندوق هستید عجله نکنید … شما باید تمام جوانب کار را بسنجید. به طور مثال باید با ریزترین جزئیات ساختاری یک گاوصندوق خانگی مانند نوع و قطر زبانه ها، جنس و ضخامت بدنه، طراحی قالب درب، نوع قفل و گواهی های استاندارد آشنا باشید و در نهایت یک گاوصندوق مناسب و امن را خریداری کنید.همانطور که در بالا گفتم این موضوع به شرایط بستگی دارد اما ما در ادامه یک سری ویژگی های کلی برای گاوصندوق های امن را برای شما توضیح میدهیم با ما همراه باشید.

 

ویژگی های یک گاوصندوق امن خانگی و اداری

همانطور که گفتیم یک گاوصندوق امن خانگی و اداری دارای ویژگی های خاص خود هستند. به نظر من ویژگی های یک گاوصندوق امن خانگی و اداری به صورت زیر هستند:

1. ضد حریق بودن ( نسوز بودن )

2. سیستم گلس لاک

3. الگوریتم پیچیده رمزنگاری

4. مدل سرتاسری برای زبانه قفل

5. قفل ترکیبی

در ادامه به توضیح هر یک از این ویژگی ها می پردازیم:

 

شماره 1: ضد حریق بودن ( نسوز بودن )

 

گاوصندوق ضد حریق

 

خب این ویژگی یکی از ویژگی های مهم است. همانطور که از اسمش پیداست بدنه این نوع گاوصندوق ها به گونه ای ساخته شده اند که می توانند دربرابر آتش مقاومت کنند اما این مقاومت محدود است. مثلا یک گاوصندوق معمولی اگر دارای این قابلیت باشد می تواند تا 500 درجه سانتی گراد را در حدود 30 دقیقه تحمل کند اما اگر گاوصندوق گران تری تهیه کرده باشید این مقاومت بیشتر خواهد بود. این ویژگی امنیت گاوصندوق شما در آتش سوزی ها را تامین خواهد کرد. 

 

شماره 2: سیستم گلس لاک ( قفل شیشه ای)

خب رسیدیم به این ویژگی عجیب و بسیار مفید. این ویژگی بسیار جالب و کمیاب است . به این گونه کار می کند که گلس لاک در واقع یک لایه شیشه ای است که در قسمت میانی گاوصندوق موجود است. اگر سارقی بخواهد به محتویات گاوصندوق دسترسی داشته باشد باید ابتدا از این شیشه بگذرد در حقیقت باید این شیشه را بشکند اما این که به ضررش تمام خواهد شد چرا اینجا دقیقا همان جای جذاب این ویژگی است. بعد از شکسته شدن زبانه های قفل گاوصندوق تا آخر باز میشوند و گاوصندوق به اصطلاح پلمپ می شود و باز کردن یک گاوصندوق پلمپ شده حتی برای متخصصین هم کار دشواری است.

 

شماره 3: الگوریتم پیچیده رمز نگاری

این ویژگی به قفل های دیجیتال مربوط میشود و توضیح بسیار ساده و کوتاهی دارد. به این گونه که سیستم قفل رمزی باید جوری طراحی شده باشد که به راحتی هک نشود و جدا از طراحی رمز انتخابی برای آن باید طولانی باشد.

 

شماره 4 : مدل سرتاسری برای زبانه قفل

 

زبانه سرتاسری قفل گاوصندوق

 

سیستم زبانه سرتاسری یک ویژگی مهم است چرا چون مستقیما به سیستم قفل گاوصندوق مربوط میشود و سیستم قفل نیز تقریبا مهم ترین بخش یک گاوصندوق است و بر ضریب امنیت آن تاثیر می گذارد.

اگر زبانه های قفل یک گاوصندوق به خوبی طراحی شده باشد حتی اگر سارقی با دستگاه برش لولا های درب را دچار آسیب کند باز درب سر جای خود باقی خواهند ماند و این نشان از طراحی درست زبانه های قفل است. اگر بتوانید گاوصندوقی با سیستم زبانه قفل سرتاسری پیدا کنید که درست و از روی اساس طراحی شده باشد مطمئن باشید امنیت گاوصندوق شما بسیار بسیار بالا تر خواهد رفت. 

 

شماره 5 : قفل ترکیبی

 

قفل ترکیبی گاوصندوق

 

سیستم قفل ترکیبی به گوش خیلی ها آشناست. این سیستم بسیار مفید است و به این گونه است که گاوصندوق شما دارای دو قفل است. مثلا قفل دیجیتال رمزی و اثر انگشتی هر دو باهم که این امنیت گاوصندوق را دو چندان می کند انگار که هم یک گاوصندوق اثر انگشتی دارید و هم رمزی. البته مدل های دیگری هم از این قفل های ترکیبی وجود دارد مثلا ترکیب قفل های مکانیکی و دیجیتال رمزی که به نظر من ترکیب اول ایمن تر و البته گران تر است.

جمع بندی 

آنچه در بالا گفته شد ویژگی های یک گاوصندوق ایمن بود و امیدواریم که با مطالعه آن ها بتوانید یک گاوصندوق خوب تهیه کنید. ممنون که تا آخر مطلب همراه ما بودید.

شما عزیزان برای خرید گاوصندوق و اطلاع از لیست قیمت ها می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید