تعمیر قفل گاوصندوق | تعویض قفل گاوصندوق

02166967214 شماره تماس
تعمیر قفل گاوصندوق

قفل یک گاوصندوق تعیین‌کننده ضریب ایمنی آن است. خرابی قفل یا فراموش کردن جای کلید آن از مشکلات عمده کاربران است. باید بدانیم نمی توان به تعمیر قفل گاوصندوق پرداخت. در شرایطی که مشکلی رخ دهد باید فقط به دنبال تعویض آن بود!

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

بسیاری از ما در زندگی وسایل با ارزشی داریم که باید از آن ها مراقبت کنیم. خب برای این کار راه های مختلفی وجود دارد. مثلا یکی از این راه ها انتخاب یک گاوصندوق خوب برای نگهداری وسایل است. اما اگر روزی قفل این گاوصندوق که مهم ترین عضو آن است خراب شود چه کاری از دست ما بر می آید؟ به همین جهت ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را درباره تعمیر قفل گاوصندوق به شما آموزش دهیم.

 

چه زمانی گاوصندوق ما نیاز به تعمیر دارد؟

اصلا قبل از توضیح چگونگی تعمیر گاوصندوق باید مطمئن شویم که آیا گاوصندوق ما نیاز به تعمیر دارد؟ خب برای اینکه بگوییم چه زمان هایی گاوصندوق نیاز به تعمیر دارد نشانه هایی است. مثلا سارقی قصد باز کردن گاوصندوق شما را داشته و گاوصندوق با ابزاری مانند دیلم آسیب دیده یا مثلا قفل گاوصندوق شما دچار مشکل شده باشد یا اگر گاوصندوق شما از قفل مکانیکی و کلید استفاده می کند ممکن است کلید درون آن شکسته شده باشد که در این صورت نیاز به تعمیر خواهد داشت و مواردی از این قبیل. پس ابتدا مطمئن شوید که گاوصندوق خراب است تا هزینه اضافی پرداخت نکنید. 

 

چند نکته مهم در مورد تعمیر گاوصندوق

قبل از اینکه توضیح دهیم چگونه می توان گاوصندوق را تعمیر کرد باید چند نکته را یاد آوری کنم. یکی از این نکات مهم این است که تا آنجایی که می توانید مطمئن شوید که رمزی را که وارد می کنید صحیح است چون در غیر این صورت ممکن است که قفل سالم باشد و شما بیهوده هزینه ای برای تعمیر گاوصدوق پرداخت کرده اید.

البته این مطلب را باید یاد آوری کنم که قفل گاوصندوق تعمیر نمی شوند. شاید پیش خودتان بگویید که اگر تعمیر نمی شوند پس باید با یک قفل خراب چیکار کنیم. مسئله این است که تمام قفل های گاوصندوق ها قابل تعمیر نیستند یعنی این که اگر قفل گاوصندوقی خراب شود متخصصان آن را باز می کنند و یک قفل نو روی گاوصندوق شما نصب می کنند و دیگر از قفل قبلی استفاده نمی شود. 

 نکته بعدی این است که بعد از اینکه  مطمئن شدید که رمز وارد شده صحیح است و قفل ایراد پیدا کرده، آن را خیلی دست کاری نکنید. توصیه می کنم که اگر در این زمینه تخصصی ندارید قفل را دستکاری نکنید زیرا اگر آن بیشتر آسیب ببیند ممکن است که دیگر قابل تعویض نباشد و مجبور شوید قفل را تخریب و گاوصندوق را سوراخ کنید که در این صورت مجبور به تهیه یک گاوصندوق جدید خواهید شد پس در این مورد مراقب باشید.

 

برای تعمیر قفل گاوصندوق باید چه کار کنید؟

تعمیر قفل‌ گاوصندوق عملا امکانپذیر نیست. یعنی این که قفل شما باز شود و بعد همان قفل اصلاح شود و دوباره روی گاوصندوق شما قرار بگیرد، امکان ندارد. قفل گاو صندوق تعمیر پذیر نیست بلکه تعویض پذیر است. برای تعمیر قفل گاوصندوق این اولین نکته‌ای است که به یاد داشته باشید.

یک نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشید که قفل گاوصندوق شما اگر دچار مشکل در باز شدن و یا بسته شدن است به هیچ عنوان شخصا به دنبال تعمیر آن نباشد. زیرا امکان دارد با تخریب این قفل خود گاوصندوق را هم از دست بدهید و دیگر آن قفل به درد شما نخورد و برای باز کردن آن مجبور به برش گاوصندوق شوید.

تماس با کلید ساز برای تعویض قفل گاوصندوق

در ابتدای امر اول از درست بودن رمز وارد شده به گاو صندوق خود اطمینان حاصل کنید. بعد با کلید سازی معتبر و حرفه ای تماس بگیرد.  باز هم تأکید می‌‌کنیم یه هیچ وجه با قفل گاوصندوق خود ورنروید. متخصصان کلید سازی ابتدا به باز کردن در گاوصندوق شما می‌پردازند. ابتدا باید تشخیص دهند که قفل گاو صندوق شما باز می‌شود یا نه. این کار به نوع قفل گاو صندوق بستگی دارد در بیشتر مواقع قفل‌های دیجیتال این امکان را دارند که بدون تخریب قفل به باز کردن آن بپردازند. اما قفل‌های مکانیکی در صورت خراب شدن چرخ دنده‌ها عملا ثابت شده دیگر کار نمی‌کنند. در این  حالت حتما بازکردن قفل گاوصندوق باید با تخریب آن صورت بپذیرد.

تخریب قفل با سوراخکاری انجام می‌شود، اگر امکان انتقال گاو صندوق وجود داشته باشد حتما این کار را در کارگاه انجام دهید. اما اگر این امکان نبود این کار نیاز حضور وسایل سنگین برش دارد در محل دارد. سوراخ کردن و برش قفل باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا به محتویات داخل گاوصندوق آسیبی وارد نشود.

بعد از کار انداختن قفل باید درب گاو صندوق باز شود. این کار در حضور صاحب آن انجام می‌شود و بعد از تخلیه گاوصندوق قفل آن با قفل جدید تعویض می‌شود.در انتخاب قفل جدید حتما قفل‌های اصل و با ضمانت را انتخاب کنید و از درست کار گذاشته شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 

تعمیر قفل گاوصندوق

 

برای تعمیر و تعویض قفل گاوصندوق از کلیدسازی‌های معتبر استفاده کنیم

هنگام خرابی قفل گاوصندوق به‌هیچ‌عنوان آن را دست‌کاری نکنید زیرا این کار می‌تواند باعث خرابی دائمی گاوصندوق شود.

پس از اطمینان از درستی رمز واردشده، برای تعمیر قفل گاوصندوق باید از کلیدسازی‌های معتبر استفاده کنیم. پیشرفت فناوری ساخت قفل سبب شده که کار تعمیر قفل گاوصندوق برای کلیدسازی‌های معمولی دشوار باشد. بنابراین عدم مراحعه به کلیدسازی‌های معتبر می‌تواند خسارات و هزینه‌های بیشتری را ایجاد کند.

زمانی که قفل‌ساز اقدام به باز کردن گاوصندوق می‌کند از مدارک و همه اشیاء گران قیمت درون آن مطلع می‌شود و می‌تواند با داشتن کلید یدکی به‌ویژه در گاوصندوق‌هایی که تنها با کلید باز می‌شوند، قفل را باز کند. به‌علاوه در این حالت احتمال استفاده از قفل تقلبی یا کلیدهای قابل کپی بیشتر است.

 

تعمیر قفل گاوصندوق چگونه است؟

همانطور که دربالا گفتیم تعمیر قفل گاوصندوق امکان پذیر نیست و آن را تعویض می کنند. برای تعمیر گاوصندوق از متخصصی شیوه خاص خود را دارد. اگر قفل نیاز به تخریب داشته باشد با سوراخکاری دقیق قفل را برش می دهند و در حضور صاحب آن درب گاوصندوق  را باز می کنند و پس از خالی کردن گاوصندوق قفل جدید را نصب می کنند.  هر کدام از قفل های مکانیکی و دیجیتالی روش هایی را برای تعمیر و تعویض دارند. در ادامه به این روش ها می پردازیم.

 

تعمیر و باز کردن قفل دیجیتالی 

در ابتدا به سراغ قفل های دیجیتالی رفتیم زیرا آن ها درد سر کمتری دارند. در بیشتر مواقع بر خلاف قفل های مکانیکی  متخصصان می توانند قفل های دیجیتالی را بدون تخریب کردن باز کنند که این بسیار خوب است و آسیبی به گاوصندوق وارد نمی شود.

 

تعمیر و باز کردن قفل مکانیکی

همانطور که در بالا گفته شد قفل های مکانیکی بر خلاف قفل های دیجیتالی اگر خراب شوند فقط با تخریب می توان آن را باز کرد. معمولا تجربه ثابت کرده که قفل های دیجیتالی ممکن است باز شوند اما قفل های مکانیکی چاره ای جز تخریب ندارند. 

برای باز کردن گاوصندوق های مکانیکی روش های تخصصی و غیر تخصصی وجود دارد. تفاوت این دو در این است که در روش های تخصصی هیچ آسیبی به گاوصندوق نمی رسد و می توان قفل را تعویض و از همان گاوصندوق استفاده کرد اما در روش های غیر تخصصی شما فقط به محتویات داخل گاوصندوق دسترسی پیدا می کنید و گاوصندوق دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

روش های تخصصی مثل استفاده از دریل دو وضعیت یا کلید چند محور است و روش های غیر تخصصی مثل تخریب زبانه و حاشیه درب گاوصندوق. در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

 

تعویض قفل گاوصندوق

 

باز کردن گاوصندوق با تخریب حاشیه درب گاوصندوق و زبانه قفل

استفاده از این روش به این گونه می باشد که باید محلی اتصال درب با حاشیه گاوصندوق و همچنین محل اتصال زبانه قفل به گاوصندوق را تخریب کنید که در این صورت می توانید درب را باز کنید یا به عبارت دیگر درب گاوصندوق را جرا کنید. برای اجرای این کار بهتر است از یه ابزار خوب مثل پوتک استفاده کنید. شما باید با پوتک به لولای درب گاوصندوق ضربات محکم وارد کنید و بعد از چند ساعت می بینید که شیار ها و فاصله هایی بین درب گاوصندوق و بدنه اینجاد شده است در اینجا باید از ابزار دیگری مثل دیلم استفاده کنید و و دوباره با پوتک به ضربات خود ادامه به دهید تا بتوانید درب گاوصندوق را خم کنید . بعد از چند وقت ضربه زدن آن را جدا کنید. 

 

باز کردن گاوصندوق با استفاده از کلید چند محور

کلید چند محور یک وسیله عجیب است. می پرسید چرا. چون شما می توانید با کمک آن هر قفلی را باز کنید. نحوه کار کردن این کلید به این گونه است که این کلید وارد هر قفلی که می شود شکل هندسی آن را به خود میگیرد و قفط با چرخاندن آن می توانید قفل را باز کنید. در واقع این یک کلید الکترونیکی و دارای هوش مصنوعی است که به محض وارد شدن به قفل می توانید فضا های خالی را تشخیص دهد و آن ها را پر کند و شکل آن قفل را به خود بگیرد و به این طریق قفل باز میشود. 

 

باز کردن گاوصندوق کلیدی با استفاده از دریل دو وضعیت

دریل دو وضعیت در واقع یک وسیله کم یاب گران و تخصصی است که فقط متخصصان در این زمینه این وسیله را دارند. شیوه کار آن نیز جالب است به گونه ای که وقتی برای تخریب وارد قفل میشود در انتهای کار با پیچاندن دسته گاوصندوق می توان زبانه را از بدنه جدا کرد و درب را باز کرد.

 

جمع بندی 

انتخاب قفل گاوصندوق تأثیر زیادی در ضریب امنیت آن دارد. در این زمینه بایستی برای افزایش ایمنی مواردی که داخل گاو صندوق نگهداری می شوند در انتخاب قفل گاو صندوق دقت زیادی کرد. به‌علاوه انتخاب کلیدساز معتبر برای تعمیر قفل گاوصندوق می‌تواند باعث افزایش طول عمر گاوصندوق، کاهش هزینه‌ها و راحتی خیال خریدار شود.در آخر هم اگر بخواهیم یک جمع بندی از مطالب گفته شده داشته باشیم می توانیم بگوییم که ابتدا از خرابی گاوصندوق اطمینان حاصل کنیم بعد به یک متخصص برای تعمیر آن مراجعه کنیم. 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید