همه چیز درباره ی گاوصندوق اثر انگشتی

02166967214 شماره تماس
همه چیز درباره ی گاوصندوق اثر انگشتی

گاوصندوق اثر انگشتی لمسی دارای یک رمز فوق امنیتی هستند که ذهن خیلی از کاربران رو در مورد امنیت راحت کرده است.البته همه ی این موارد بسته به نوع استراکچر و بدنه محصول ، جداره ها و … ، متغیر هست. یعنی رمز مناسب و درب با ابزار الات دیلم مانند براحتی باز شود و رمز هیچ گونه تاثیری نداشته باشد.

گروه صنعتی کاوه
گروه صنعتی کاوه

معمولا انسان ها همیشه در زندگی خود چیز های با ارزشی دارند و می خواهند آن ها را از دست سارقین دور نگه دارند. یکی از بهترین راه ها برای این کار استفاده از گاوصندوق است. اما چه گاوصندوقی؟ تقریبا می توانیم بگوییم که گاوصندوق های اثر انگشتی در حال حاضر بیشترین ضریب امنیت را دارا می باشند. با ما همراه باشید تا درباره گاوصندوق اثر انگشتی بیشتر صحبت کنیم.

 

گاوصندوق اثر انگشتی چیست؟

گاوصندوق ها در ابتدا که پا به بازار های جهانی گذاشتند همه تقریبا یکی بودن یعنی همه دارای قفل های مکانیکی بودند و با کلید باز میشدند. رفته رفته علم پیشرفت کرد و مشکلات گاوصندوق های مکانیکی یکی یکی نمایان شد تا اینکه بشر موفق به ساخت گاوصندوق های دیجیتالی شد. این نوع گاوصندوق ها رمزی بودند و نیازی به کلید نداشتند. همچنان با پیشرفت تکنولوژی مدل جدیدی از گاوصندوق های دیجیتالی یعنی گاوصندوق های اثر انگشتی وارد بازار شدند. به همین دلیل به آن ها گاوصندوق های اثر انگشتی دیجیتالی نیز می گویند.

 

گاوصندوق اثر انگشتی چگونه کار می کند؟

گاوصندوق های اثر انگشتی طرز کار پیچیده ای ندارند. همانطور که می توان از اسمش حدس زد با اثر انگشت صاحبش کار می کند. اگر بخواهیم دیقیق تر و جزئئ تر به روش کار آن بپردازیم در هنگام نصب گاوصندوق از انگشت صاحب آن توسط قفل گاوصندوق اسکن گرفته میشود و اطلاعات اسکن شده توسط قفل به عدد تبدیل میشود و این عدد مثل یک الگو برای قفل گاوصندوق ذخیره می شود و اینجوری هر وقت صاحب آن انگشت خود را روی اسکن قفل بگذارد اثر انگشت شناسایی شده و قفل باز می شود. 

سیستم قفل گاوصندوق با باتری کار میکند و قبل از تمام شدن باتری به بوق به صاحبش هشدار می دهد که باتری در حال اتمام است البته نگران نباشید زیرا گاوصندوق های اثر انگشتی دارای یک کلید اضطراری نیز می باشند که در صورت خاموش شدن سیستم قفل می توان با استفاده از آن کلید درب را باز کرد.

 

ویژگی های گاوصندوق اثر انگشتی چیست؟

گاوصندوق های اثر انگشتی به دلیل پیشرفته بودن ویژگی های خوبی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

1.    یکی از ویژگی هایی که بسیار در این گاوصندوق ها مورد توجه قرار گرفت نیاز نداشتن به رمز عددی است که این در واقع ضعفی در نسخه قبلی گاوصندوق های دیجیتالی بود. اگر آدم پر مشغله ای هستید و یا اگر مسن هستید و یا حافظه ی شما ضعیف است با این گاوصندوق ها دیگر نیازی به حفظ کردن رمز های طولانی نخواهید داشت.

2.    یکی دیگر از ویژگی های این گاوصندوق ها رابط کاربری آسان آن است. اگر قبلا از گاوصندوق های دیجیتالی رمزی یا گاوصندوق مکانیکی استفاده می کردید حتما می دانید که برای باز کردن قفل مخصوصا در گاوصندوق مکانیکی نیاز به زمان خواهید داشت اما در گاوصندوق اثر انگشتی این گونه نیست و شما می توانید در چند ثانیه با گذاشتن انگشت خود روی اسکن قفل درب را باز کنید.

3.    یکی دیگر از ویژگی های مهم این گاوصندوق امنیت بسیار بالای آن است دلیلش هم این است که هر فردی در دنیا اثر انگشت مخصوص خود را دارد. البته این نکته را هم یاد آوری کنم که سیستم قفل گاوصندوق اثر انگشتی به گونه است که می توانید چندین اثر انگشت در آن وارد کنید که اگر بخواهید افراد دیگر هم بتوانند از آن استفاده کنند.

4.    یکی دیگر از ویژگی های جالب این نوع گاوصندوق استفاده از قفل ترکیبی در بعضی مدل های آن است. قفل ترکیبی به این صورت است که هم دارای اسکن اثر انگشت می باشد و هم دارای قفل رمزی که ترکیب این دو در کنار هم سطح امنیت را در این محصولات بسیار بالا می برد.

گاوصندوق اثرانگشتی

 

گاوصندوق اثر انگشتی لمسی

خیلی از مردم بر این باورند که رمز های اثر انگشتی تلفن همراه و گاو صندوق مانند یکدیگر می باشند.اما اینگونه نیست رمز های تلفن همراه فقط از یک حسگر استفاده میکند و این موضوع اشتباهات رمز را خیلی بیشتر می کند ولی رمز های گاوصندوق اثر انگشتی لمسی با استفاده از چند حسگر متفاوت ساخته می شود که این کار درصد اشتباهات این دستگاه را تقریبا صفر می کند.

 

قیمت گاوصندوق اثر انگشتی

ضرب المثلی است که می گوید هرچه پول بدی آش می خوری. همانطور که در بالا گفتیم گاوصندوق های اثر انگشتی ویژگی های بسیار و سطح امنیت بالایی دارند اما در مقابل قیمت آن ها هم نسبت به سایر محصولات در بازار بیشتر است که این یک امر طبیعی است زیرا در ساخت آن هزینه ی بیشتری شده و قیمت آن هم طبیعتا بالا تر خواهد بود.

 

خرید گاوصندوق اثر انگشتی

گاوصندوق های بایومتریک معروف به گاوصندوق اثرانگشتی یکی از بهترین راه هایی است که می تواند از حریم شخصی شما در نگهداری اموالتان محافظت کند تا یک گاوصندوق، منحصر به خودتان داشته باشید. این محصولات با داشتن یک اسکنر، الگوی انگشت اشاره شما را ثبت و به اعداد و کد تبدیل می کند، در نتیجه شما یک گاوصندوق با قفل ویژه و منحصر به خودتان دارید. گاوصندوق لوسل، جزء آن دسته محصولاتی است که عموما مجهز به قفل های بایومتریک هستند.  

به طور کلی در خرید گاوصندوق اثر انگشتی، موضوع برند سازنده قفل گاوصندوق اهمیت بسیاری دارد. قفل های دیجیتال هر قدر می تواند باعث شود تا از کار با گاوصندوق تان لذت ببرید، می تواند راه نفوذی به گاوصندوق شما باشد. در نتیجه انتخاب برند مناسب می تواند به شما اعتماد بدهد که سیستم الکترونیکی مناسبی روی محصول شما نصب شده است.

هر گاوصندوق اثر انگشتی یک گاوصندوق دیجیتال است. در واقع گاوصندوق های اثرانگشتی به عنوان یک زیرمجموعه از گاوصندوق های دیجیتال هستند. گاوصندوق هایی که بنا به نوع قفل شان توانستند در بازار گاوصندوق برای خودشان جایگاه خوبی کسب کنند گاوصندوق اثر انگشتی در دسته گاوصندوق دیجیتال، جزء محبوب ترین های این صنعت در میان افرادی که در نگهداری دارایی هایشان حساسیت دارند.

شما عزیزان برای خرید گاوصندوق اثر انگشتی میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از محصولات با کیفیت ما خریداری نمایید.

 

جمع بندی : گاوصندوق اثر انگشتی بخریم یا نه ؟

اگر بخواهیم از مطالب گفته شده یک جمع بندی داشته باشیم و به نتیجه ای برسیم باید بگویم که اگر قصد خرید گاوصندوق دارید و بودجه شما خیلی محدود نیست گاوصندوق های اثر انگشتی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

اگر به دنبال بهترین ها هستید در خرید این نوع از گاوصندوق ها شک نکنید.با گاوصندوق اثر انگشتی دیگر نگرانی از بابت گم کردن کلید یا فراموش کردن رمز عبور نخواهید داشت.

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟

تماس بگیرید